‘Adalet Yürüyüşü’ne Demokrat Parti’den destek

CHP'nin adalet talebiyle başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'ne bir destek de Demokrat Parti'den geldi.

Politika 30 Haziran 2017 17:50
‘Adalet Yürüyüşü’ne Demokrat Parti’den destek
-A +A

CHP'nin adalet talebiyle başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'ne bir destek de Demokrat Parti'den geldi.
DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ile birlikte Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüdü. Yürüyüşte CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak da yer alırken Gültekin Uysal ile Kemal Kılıçdaroğlu karavanda bir süre baş başa sohbet etti.

 DİĞER PARTİLER AK PARTİ'NİN STEPNESİ GİBİ
CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlattığı ve İstanbul’da sürecek olan ‘Adalet’ yürüyüşüne destek veren DP Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal, “Adalet bir gün hepimize lazım olacak. Nasıl ki 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında meydanlara inerek demokrasi nöbeti tuttuysak bugün de adalet için yollara düştük. Diğer partiler AK Parti'nin stepnesi gibiyken başta Genel Başkanımız sayın Gültekin Uysal olmak üzere tüm Demokrat Parti teşkilatları dimdik durmaktadır” dedi.

 DAYATMALARA, YAPTIRIMLARA KARŞI DURUŞ
“Ne amaçla başlamış olursa olsun, ‘herkese adalet’ için 450 kilometre yol yürümek büyük bir olay” diyen Başkan Kartal, “Bu yürüyüş asla vazgeçemeyeceğimiz adalete, demokrasiye ve laikliğe sahip çıkmak anlamına geliyor. Bu yürüyüş dayatmalarla, yaptırımlarla birlikte, vatandaşını muhtaç, başarısız ve mutsuz hale getirenlere karşı yapılan bir yürüyüştür. Uzun zamandır çeşitli, kisveler ve karakterler altında sessizleştirilen halkımızın ses çıkartmasıdır. Bu yürüyüş daha da ötesidir” ifadelerini kullandı.

 ADALETE HEP İHTİYACIMIZ OLACAK
Herkesin gerektiğinde hakkını savunabilme ve vicdanların rahatlaması için adalete ve adalet kurumuna hep ihtiyaç olacağının altını çizen Başkan Kartal, “Adalet, sadece bir taraf için değil, bütün toplumun hakkını ve hukukunu eşit olarak gözetmektir. İyi ve kötünün savaşında insan hep vicdanına danışır. Çünkü insan olmamızın özü budur. Hesap günü geldiğinde ‘O gün kimse hurma çekirdeğinde ki iplik kadar haksızlığa uğramayacaktır’ sözünde olduğu gibi adalet yolunda ilerledikçe ve mevcut olan düzeni korumak için savaştığında içindeki vicdan onu adaletli olma yolunda yürütecek ve haksızlıkları bertaraf edecektir. Eğer yeterli adalet olmaz ve insanlar arasındaki adalete güvenmeme duyusu oluşursa içinde bulunulan yapı kaosa ve bilinmezliğe sürüklenecek bu da karanlıkların ve kötülüklerin galip gelmesine yol açacaktır” şeklinde konuştu.

Kaynak : Haber merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...