'EMANET'E BÜYÜK VEFA

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ANLAMLI İFTAR SOFRASI

Güncel 11 Haziran 2017 15:21
'EMANET'E BÜYÜK VEFA
-A +A

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, şehit, gazi aileleri, yetim çocuklar ve basın mensupları için iftar yemeği verdi. Başkan Türel, “Sizler bize Allah’ın emanetlerisiniz. Sizlere vefa borcumuz, sizlere minnet borcumuz büyüktür. Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi. 
Antalya Büyükşehir Belediyesi, şehit yakınları, gaziler ve yetimlerle iftar yemeğinde buluştu. Cam Piramit alanında verilen iftar yemeğine Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Milletvekili Gökçen Enç, Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Derneği, Muharip Gaziler Derneğimizin Çok Kıymetli Mensupları, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği, yetim çocuklar ve basın mensupları katıldı. Şehit, gazi aileleri ve yetim çocuklarla yakından ilgilenen Türel, sohbet etti.

ŞEHİT AİLELERİ BİZLERE EMANET
“Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız” diyen Başkan Türel, yetimlerin, şehit yakınları ve gazilerin, kendilerine Allah'ın emaneti olduğunu söyledi. Türel, "Sizlere borçluyuz. Sizlere minnet borcumuz büyüktür. Sizlerin duasına nail olmak bizim için büyük şereftir. Türk milleti ve şehit ve gazilere hususunda örnek olmuştur. Bu vatan için kendini feda eden bütün kahramanlarımızı saygıyla anıyorum" diye konuştu.

FİTNE BİTMEK BİLMİYOR
Türk milletinin kimsenin toprağında gözü olmamasına,  Anadolu’yu yurt edineli bin sene geçmesine rağmen, bu topraklarda gözü olanların arkası kesilmediğine dikkat çeken Türel, şeyle devam etti: “Bin sene önce haçlılar geldi, 100 sene önce Çanakkale’yi denediler, sonra dışardan yenemeyince içeriden çökertmek için yapmadıklarını bırakmadılar. En son geçen sene 15 Temmuz’da hain darbe teşebbüsü yapıldı. Çok şükür Sayın Cumhurbaşkanımız ve kahramanlar sayesinde bayrağımızın şerefi kurtuldu.

KAYBEDECEK TEK DAKİKA YOK
Baki kalan bu kubbede hoş bir seda bırakmak dışında bir gayesi olmadığını belirten Türel, şunları dile getirdi:
“Biz her saati Antalya’nın gelecek projeleriyle uğraşarak, zorlukları aşmaya çalışarak geçiriyoruz. Antalya geçmişte fazlasıyla zaman kaybetti. Çocuklarımız için, gençlerimiz, turizm çalışanlarımız, esnafımız için kaybedecek tek bir saat daha kalmamıştır. Bu Ramazan ayında Büyükşehir Belediyemizin sosyal kartını 10 bine çıkardık.  2004-2009 döneminde Antalya’ya yatırım projelerini getirmiştik, bu dönem sosyal belediyeciliği ve vizyon projelerimizle ilerliyoruz. Bunlar Türel’in değil, Antalya’nın, burada aramızda bulunan güzel çocukların projeleridir. Bu güzel çocukların geleceğinden, zamanlarından, yani Antalya’nın geleceğinden çalmaya hiçbirimizin hakkı yoktur. Keşke Antalya’nın meseleleriyle ilgilenen herkes bu yemekte olsaydı ve gençlerimizin, çocuklarımızın geleceğini birlikte düşünseydik, birlikte dua etseydik. Tabii ki, haklı olan, iyiniyetli olan her fikre, her yaklaşıma saygımız var. Antalya’da kim bir hizmet, bir eser yaparsa biz onun yanında yer alırız, destek oluruz.”

YANINIZDA VE HİZMETİNİZDEYİZ
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel konuşmasını şöyle tamamladı: “İnşallah bu Ramazan günleri hepimize huzur, barış, kardeşlik, iyilik ve güzellik bahşeder. Sizlerin rızası ve duası bize de Antalya’ya da yeter. Bu şehrin ve bu ülkenin sahipleri sizlersiniz.
Hepinizden Allah razı olsun. Her zaman biriz, beraberiz. Her zaman Antalya Büyükşehir Belediyesi sizlerin yanında, hizmetinde olacaktır. Ben Menderes Türel’e de Allah Antalya’ya hizmette şehitlik nasip etsin.”Haber merkezi
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...