“GENÇ İLETİŞİMCİLER BULUŞTU”

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün her yıl bir üniversiteyi ağırladığı ‘Genç İletişimciler Buluşması’nın bu yılki konuğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri oldu.

Güncel 11 Temmuz 2017 17:35
 “GENÇ İLETİŞİMCİLER BULUŞTU”
-A +A

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün  her yıl bir üniversiteyi ağırladığı ‘Genç İletişimciler Buluşması’nın bu yılki konuğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri oldu.
Ankara’da üç gün boyunca gerçekleştirilen eğitim programının ilk günü BYEGM Basın-Yayın Dairesi Başkanı Muhammed Akgün tarafından yapılan tanışma ve kurumsal tanıtım sunumu ile başladı. Ardından Basın Yayın ve Enformasyon Uzmanı Murat Karaman geleceğin iletişimcilerine Basın Yayın ve Enformasyon Kurumu’nun bir üyesi olabilmenin yollarını anlattı. Yapılan tanışma toplantısı ve sunumların ardından öğrenciler Anadolu Ajansı’nı ziyaret ederek Ajans’ın genel işleyişi ve birimleri hakkında bilgi sahibi oldu. Daha sonra Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Genel Müdürlüğü’ne geçen öğrencilere Üst Kurul Uzmanı Neriman Saraçoğlu tarafından kurumsal tanıtım sunumu yapıldı. Öğrenciler kurum içerisindeki önemli birimleri de gezerek çalışmaları yakından takip etti.
Programın ikinci günü "Ustaların Gözünden Medya Mensubu Olmak" isimli seminerle başladı. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Fatih Keskin moderatörlüğünde yapılan seminerin konukları ise AA Ankara Haberleri Editörü Yusuf İzzettin Çelebi, AA Fotoğraf Editörü Fırat Yurdakul, TRT Radyo spikeri Sevda Türkeri ve TRT Haber muhabiri Yaşar Kefeli oldu. Katılımcıların deneyimlerini aktardıkları seminerde, öğrencilerin soruları cevaplandırıldı. Seminerin ardından TRT Genel Merkezi’ne ziyaret gerçekleştiren öğrenciler canlı yayın odaları, TRT Stüdyoları ve daha birçok yeri gezerek deneyimleme fırsatı buldu. 
İletişim öğrencilerinin üç günlük eğitim programı Ankara Hamamönü gezisi ve Anıtkabir ziyareti ile sona erdi.

Kaynak : Haber merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...