“Kitap gibi pazar yerleri yapıyoruz”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Sedir Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nin açılış töreninde, günlük hayatı felç eden sokak pazarlarının Muratpaşa’ya yakışmadığını belirterek, “Mümkün olan yerlerde kapalı pazar yerlerimizi yapıyoruz, aksi durumda atıl kamu arazilerini düzenliyoruz. Kızılsaray Mahallesi’nde bulunan Cuma pazarını kaldıracağız. Bütün pazarları, komşumuzu mağdur etmeyecek şekilde kitap gibi yapıyoruz” diye konuştu.

Güncel 14 Temmuz 2017 14:24
“Kitap gibi pazar yerleri yapıyoruz”
-A +A

 Muratpaşa Belediyesi, Sedir Mahallesi'nde, içinde çocuk oyun evinin de yer aldığı kapalı semt pazarını törenle hizmete açtı.
Açılışta CHP İl Başkanı Mustafa Erdem, Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul, Gümrük ve Ticaret İl Müdürü Seval Yasak Dizerkonca, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Seyyar ve Sabit Sebzeciler, Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Metin Bucak, Muratpaşa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Turgut Bucak yer aldı. 

ATIL KAMU ARAZİLERİNİ KULLANIYORUZ
Başkan Uysal, açılışta yaptığı konuşmada sokak arası pazar yerlerinin Muratpaşa’ya yakışmadığını söyledi. Bununla birlikte yasal olarak 2017 sonuna dek bu tip pazar alanlarının kaldırılması gerektiğini dile getiren Başkan Uysal, şunları söyledi:
“Muratpaşa önemli oranda şehirleşmesini tamamlamış ve kent merkezinde ‘Antalya’ dediğimizde aslında anlatmak istediğimiz yer. Sedir Mahallemizde olduğu gibi güzel pazar yerlerini her mahallemizde bulamıyoruz. O nedenle, atıl durumda bulunan boş kamu arazilerini düzenliyor ve pazar yeri haline getiriyoruz. Ama Sedir Mahallesi’nde olduğu gibi bir alanımız varsa, içinde çocuk oyun eviyle, mescidiyle, tezgah aralıkları, kapalı kullanım alanları muntazam olan pazar yerlerini hizmete açıyoruz.”

CUMA PAZARI’NA YENİ YER
Muratpaşa’da gündelik hayatı felç eden sokak pazarlarını kaldırmaya devam edeceklerinin altını çizen Başkan Uysal, “Önümüzdeki aylarda Kızılsaray Mahallesi’nde bulunan Cuma pazarını kaldıracağız. Bütün pazarları, komşumuzu mağdur etmeyecek şekilde kitap gibi yapıyoruz” dedi.

ANTİKA TERAZİ HEDİYE ETTİLER
Konuşmasının ardından Sedir Muhtari Hasan Kahraman, Başkan Uysal’a günün anısına bir plaket takdim ederken, Seyyar ve Sabit Sebzeciler, Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Bucak da antika bir pazarcı terazisi hediye etti.

NAYLON POŞET YERİNE FİLE KULLANDI
Sedir Kapalı Pazar Yeri’nin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Başkan Uysal, pazarı dolaşıp evinin pazar alışverişini de yaptı. Başkan uysal, Pazar alışverişinde naylon poşet yerine pazar filesi kullandı. Başkan Uysal, alışverişin ardından, Sedir Kapalı Pazarı’nın oyun evini de ziyaret etti. Çocuklarla küçük sandalyelere oturan Başkan Uysal, onlarla bir süre oyun oynadı.      

PERŞEMBE GÜNLERİ KURULUYOR
Sedir Mahallesi’nde 1500 metrekare alana kurulu kapalı semt pazarı çocuk oyunevi, pazarın kurulduğu perşembe günleri hizmet verecek. Alışveriş için gelen aileler, istedikleri takdirde çocuklarını oyun evine bırakacak. Anneler, babalar, pazar yerlerini kalabalığına çocuklarını sokmadan alışverişlerini rahatlıkla yapabilecek.


Haber merkezi
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Seçmen sandık başında

Seçmen sandık başında

14:18 24 Haziran 2018
Gezici vezne yollarda

Gezici vezne yollarda

15:50 18 Haziran 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...