Alışveriş festivali başlıyor

ATSO, ANTALYA’NIN EN GÜZEL VİTRİNİNİ SEÇİYOR

Güncel 17 Temmuz 2017 15:34
Alışveriş festivali başlıyor
-A +A

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Antalya Alışveriş Günleri kapsamında Antalya’nın en güzel vitrinlerinin seçileceği bir yarışmanın düzenlendiğini bildirdi.
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Antalya Alışveriş Günleri kapsamında Antalya’nın en güzel vitrinlerinin seçileceğini söyledi. Proje hakkında bilgi veren Başkan Çetin, “Antalya ticaretine değer katmak amacıyla bu yıl yeni bir etkinliği daha hayata geçiriyoruz. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası olarak “En Güzel Vitrin” yarışması başlattık ve başvuruları almaya başladık. Vitrinler kent kültürünün sembolleridir, kent estetiğinin bir parçasıdır. Bir kentte işyerlerinin, mağazaların vitrinleri ticaretin kalitesinin önemli bir unsurudur. Vitrinler kent kültürünün sembolleridir, kent estetiğinin bir parçasıdır. Antalya ticaretinde bu konuyu çok ihmal ettik. Dünya’nın önde gelen alışveriş merkezlerinde vitrin düzenlemelerine özel yatırımlar yapılıyor. Ürünler sanatsal bir tasarımla sunuluyor” dedi.

TÜRKİYE’NİN VİTRİNİ DE ANTALYA
Antalya’ya gelen milyonlarca turistin kentin caddelerine, ticaretin yapısına, sosyal kültürüne bakarak Türkiye’nin geneli hakkında yargıya vardığını ifade eden “bu fikirlerini de ülkelerine döndüklerinde paylaşıyorlar. Yani bir bakıma Antalya da Türkiye’nin vitrinidir. Bu nedenle bizim Antalya olarak ülkemize karşı da sorumluluğumuz var. Antalya gibi bir turizm kentinde bizim hiçbir alanda özensiz olma lüksümüz bulunmuyor. Vitrin Yarışması ile bu farkındalığı artırmak istiyoruz. Yarışma kapsamında vitrindeki ışık düzeni, vitrinde kullanılan tema, yaratıcılık, renk tasarımı gibi kriterler doğrultusunda konunun uzmanlarından oluşan bir jüri tarafından değerlendirme yapılacak.
Başvuruları 7 Temmuz itibariyle almaya başladık. Son başvuru tarihi 17 Ağustos olacak. Yarışmada dereceye giren birinciye 10 bin TL., ikinciye 7 bin 500 TL., üçüncüye 5 bin TL. ve iki katılımcıya da mansiyon olarak biner TL. para ödülü verilecek. Böylece güzel vitrinlere hem maddi hem de manevi anlamda önemli bir teşvik vereceğiz” diye konuştu. 

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Seçmen sandık başında

Seçmen sandık başında

14:18 24 Haziran 2018
Gezici vezne yollarda

Gezici vezne yollarda

15:50 18 Haziran 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...