Anasının kuzusu

KIZLARINI YAŞATMAK İÇİN,SEFERBER OLDULAR…

Güncel 2 Haziran 2017 17:10
Anasının kuzusu
-A +A

Hollanda'da yaşayan 37 yaşındaki Emine Kara ve 35 yaşındaki BramVerbrugge çifti, nadir görülen bir kas hastalığı olan 'MDC1A' hastası 2 yaşındaki kızları Sara Verbrugge'nin kurtulabilmesi için seferber oldu.
Tek çocuklarının amansız hastalığa kurban gitmesine razı gelmeyen çift, Hollanda'daki 'ExpertisecentrumNemo' adlı araştırma merkezinin hastalığın tedavileri hakkında çalışmalara başlayabilmek amacıyla bir araştırma projesi olduğunu öğrendi. Bu haberle sevinen aile projenin başlayabilmesi için gerekli olan 500 bin Euro'nun toplanabilmesi için kampanya başlatmaya karar verdi. Emine Kara ve BramVerbrugge kurdukları 'StichtingVoor Sara- Sara İçin Vakfı' ile kampanyaya destek toplamaya başladı.

80 BİN EURO TOPLANDI
Antalya'nın Kemer İlçesi'ndeki 5 yıldızlı otelde bir arkadaşlarının tüm masraflarını karşıladığı tatilde moral depolayan Emine Kara ve BramVerbrugge, geçen 1 Mart itibariyle başlattıkları kampanya kapsamında bugüne kadar 80 bin Euro toplandığını belirterek, diğer hasta çocukların tedavisi için de önemli bir araştırma olacak proje için destek istedi.
'SARA'YI KAYBETMEK İSTEMİYORUZ'

Sara'nın haftada iki gün yoğun olarak fizyoterapi gördüğünü vurgulayan anne Emine Kara, şöyle dedi:
"Bir gün kreşe gidiyor orada çok yardımcı oluyorlar bize. Diğer günlerde eşim veya ben bakıyorum ya da ailemiz yardımcı oluyor. Sara çok neşeli bir çocuk. Çok akıllı, çok zeki. Doktorları Sara'nın genç yaşta, çocuk yaşlarda vefat edebileceğini söylüyor, biz bunu kabul etmiyoruz. O yüzden vakıf kurduk zaten. Sara'yı kaybetmek istemiyoruz. Sara ayağa kalkamıyor, yürüyemiyor, kendisi oturamıyor. Hep biz yardımcı olmak zorundayız."

'KIZIMIZ İÇİN HER ŞEYİ YAPABİLİRİZ'
Baba BramVerbrugge de şunları söyledi:
"Sara'nın kasları güçsüz olduğu için grip olduğunda zatürree riski var. Zatürree Sara için çok tehlikeli. O yüzden çok dikkat ediyoruz hasta olmaması için. Sara yürüyemediği için onu kaldırıp indirip her yere taşımak zorundayız. Yani fiziksel olarak bizim için de zor oluyor. Tabi ki kızımız için her şeyi yapabiliriz ama zor bir durum. İşimizle ilgili problemler de oluyor. Doktor randevuları çok. Kontrolleri çok. Zamanımız buralara gidiyor. Türk halkına çok teşekkür ediyorum. Burada da çok yardıımcı olan var. Arkadaşlarımız ve hiç tanımadığımız insanlar yardım etmek istiyor. Türk halkına tekrar çok teşekkür ederim." 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İşadamı intihar etti

İşadamı intihar etti

11:38 12 Haziran 2018
Bayramımız, bayram olsun

Bayramımız, bayram olsun

15:36 13 Haziran 2018
HDP'Yİ KAPATACAĞIM

HDP'Yİ KAPATACAĞIM

15:47 12 Haziran 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...