Antalya’ya yeni soluk

ERDAL İNÖNÜ KENTSEL YAŞAM ALANI AÇILDI

Güncel 9 Haziran 2017 17:44
Antalya’ya yeni soluk
-A +A

Muratpaşa Belediyesi, Erdal İnönü Kentsel Yaşam Alanı’nı törenle hizmete açtı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Burası, kentimizin ihtiyaçlarına dönük, kamucu, toplumcu, sosyal demokrat belediyecilik anlayışı çerçevesi içinde icra ettiğimiz bir belediyecilik yaklaşımın sonucudur” dedi.
Muratpaşa Belediyesi, Erdal İnönü Kentsel Yaşam Alanı’nı törenle hizmete açtı. Açılışa İnönü ailesiyle birlikte Türkiye ve Antalya siyasetinde iz bırakmış ve bırakmaya da devam eden çok sayıda siyasetçi bir araya geldi. Açılışa, Erdal İnönü’nün eşi Sevinç İnönü, yeğeni CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan, CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın ve çok sayıda vatandaş katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gönderdiği telgrafla selamladığı açılışa, ev sahibi Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ise eşi Ümran Uysal ve oğlu Efe’yle katıldı.
Başkan Ümit Uysal, Erdal İnönü Parkı'nın kentin ihtiyaçlarına dönük, sosyal belediyecilik anlayışıyla yapıldığını kaydetti. Alanın uzun yıllar mezbelelik durumundan kaldığını belirten Başkan Uysal, “Toplum yararına olan bir parkı Erdal İnönü ismiyle buluşturmaktan onur duyuyorum" dedi.

İFTAR SOFRALARI KURULDU

Konuşmalarını ardından Erdal İnönü Kentsel Yaşam Alanı’nın açılışı için biraraya gelen eskisi ve yenisiyle siyasetçiler, sivil toplum örgütü ve sendika başkanları, Erdal İnönü’nün eşi Sevinç İnönü ve yeğeni Milletvekili Gülsün Bilgehan açılış kurdelesini kesti. Açılışın ardından yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı iftar programıyla devam etti. 

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...