ASIRLIK ÇINAR DİMDİK AYAKTA

TÜRKİYE'NİN EN KÖKLÜ KURUMU BYEGM, 97 YAŞINDA…

Güncel 8 Haziran 2017 12:57
ASIRLIK ÇINAR  DİMDİK AYAKTA
-A +A

Türkiye'nin en eski ve köklü kurumlarından olan Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün (BYEGM), 97. kuruluş yıl dönümü kutlanıyor. BYEGM Antalya İl Müdürü Esen Diler, Cumhuriyetin en köklü kurumlarından biri olan BYEGM’in, basın tarihinin en yakın tanıklarından biri olduğunu söyledi.

Türkiye'de 1862 yılında Matbuat Müdürlüğü olarak kurulan Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün (BYEGM) 97. kuruluş yıl dönümü kutlanıyor. Bu kapsamda, BYEGM Antalya İl Müdürlüğü, kurumun yıl dönümü dolayısıyla iftar verdi. Kemer ilçesindeki Ulupınar Şelale Restoran’da verilen iftara, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ramazan Kızılkaya, Anadolu Ajansı (AA) Antalya Bölge Müdürü Murat Eğilmez, Basın İlan Kurumu (BİK) Antalya Şube Müdürü Nedim Engin, Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkan Yardımcısı İdris Taş ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Programda konuşan BYEGM Antalya İl Müdürü Esen Diler, On bir ayın sultanı Ramazan ayının birlik, beraberlik ve bereket ayı olduğunu ifade ederek, “Bu mübarek ayın memleketimiz başta olmak üzere tüm İslam âlemine huzur, barış, adalet ve özgürlük getirmesini diliyorum” dedi.
 
BYEGM’in, bir asra dayanan kurumsal hafızasıyla Cumhuriyetin en köklü ve öncü kurumlarından biri olduğunu belirten Esen Diler, kurumun basın tarihinin de en yakın tanıklarından biri olduğunu vurguladı. Diler, Türkiye'nin tanıtımında önemli bir rolü olan BYEGM’in, Türkiye’nin etkin bir şekilde tanıtılması, dünya genelinde doğru bir Türkiye algısının oluşturulması, ülkenin iletişim stratejisinin oluşturulmasına katkı sunmaya, dünyayı izlemeye ve Türkiye’yi anlatmaya devam ettiğini söyledi.

Esen Diler, yaptığı açıklamanın devamında şunlara yer verildi:
"Basın tarihimizin de en yakın tanıklarından biri olan BYEGM, ülkemizin uluslararası saygınlığını artırma ve küresel düzeyde gerçekçi bir Türkiye algısı oluşturma misyonuyla faaliyetlerini hız kesmeden sürdürüyor. Merkez teşkilatı, 19 il müdürlüğü, yurt dışındaki 39 basın müşavirliğiyle dünyadaki gelişmelerin karar vericilere zamanında ve doğru şekilde yansıtılması, yerli ve yabancı basın mensuplarının çalışabilmeleri için uygun ortam oluşturulması ile Türkiye'nin uluslararası alandaki konumunun güçlendirilmesi yolunda çalışmalar yürütülmektedir.

ULUPINAR’DAN BASINA JEST
BYEGM’in faaliyetleri hakkında da örnekler veren Diler, konuşmasının sonunda Ulupınar Şelale Restoran sahibi Doğan Akkelle’nin, BYEGM’nin kuruluş yıldönümü vesilesiyle jest yaptığını, basın kartı sahipleri ile programa katılım sağlayan basın kurumlarının (TRT, AA ve BİK) personeline yüzde 20 indirim uygulayacağını ifade ederek, Akkelle’ye ve tüm katılımcılara teşekkür etti.Kaynak : Faruk ÇELİK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...