ATAY USLU: FİNİKE'DE SON KOLA DOLABI KALKTIĞI GÜN FİNİKE PORTAKALI GERÇEK DEĞERİNE ULAŞACAKTIR

Finike'de 2. Portakal Festivali başladı. Festival açılışına Ak Parti Milletvekilleri Atay Uslu ve Mustafa Köse, İl Başkanı Rıza Sümer, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda misafir katıldı. Açılışta portakaldan yapılmış figürler sergilendi.

Güncel 30 Haziran 2017 19:10
ATAY USLU: FİNİKE'DE SON KOLA DOLABI KALKTIĞI GÜN FİNİKE PORTAKALI GERÇEK DEĞERİNE ULAŞACAKTIR
-A +A

Finike'de 2. Portakal Festivali başladı. Festival açılışına Ak Parti Milletvekilleri Atay Uslu ve Mustafa Köse, İl Başkanı Rıza Sümer, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda misafir katıldı. Açılışta portakaldan yapılmış figürler sergilendi. 
 
Antalya Milletvekili Atay Uslu festivalde yaptığı konuşmada Portakal Festivalinin Finike'ye çok yakıştığını Finike denince portakal, portakal denince Finike'nin akla geldiğini söyledi.
Atay Uslu konuşmasının devamında:
 
"Finike Portakalı dünyanın en kaliteli portakaldır. Bunu Kaliforniya Üniversitesi tescil etti. 1930'larda Finike'de pirinç yerine portakal üretimine başlanmış ve bugün dünyanın en güzel portakalı bu ovada yetişiyor. Doğal şeker ve doğal asit dengesi ile mükemmel bir portakal. Coğrafi işaret almış Finike Portakalı için çalışmaya devam ediyoruz. Gerçek değerini bulması için gayret ediyoruz." dedi.
 
FİNİKE DENİNCE PORTAKAL, PORTAKAL DENİNCE FİNİKE AKLA GELİYOR.
Atay Uslu çalışmaların başarıya ulaşması için Finikelilerin de üzerine görevler olduğunu hatırlatarak, "Kolalı, asitli içeceklere Hayır, Portakal ve Nar suyuna Evet demeliyiz. Finike'de en son kola dolabı kalktığı gün Finike Portakalı gerçek değerine ulaşacaktır. Finike Portakalının gerçek değerine ulaştığı gün, Finike'de son asitli içeceğin içildiği gün olacaktır." dedi.
 
KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN YÜRÜYÜŞÜ ADALETTEN KAÇIŞ YÜRÜYÜŞÜ
Atay Uslu konuşmasında Hastane, Hükümet Konağı, Adliye, Kapıçay Barajı ve sulama sistemi, Finike-Elmalı bölünmüş yolu, Finike-Kumluca-Antalya bölünmüş yolu, Toki Konutları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanılığı'nca yaptırılan öğrenci yurdu, okullar gibi yatırımlar konusunda bilgi verdi. Tüm bu yatırımlar için bölgenin evladı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakan Binali Yıldırım'a, Hükümete, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na ve Antalya Milletvekillerine ayrı ayrı teşekkür etti. 
 
Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşünün millet için olmadığını, adalet yürüyüşü değil, adaletten kaçış yürüyüşü olduğunu ifade ederek, Can Dündar'ın ülkeyi satarak başka bir ülkeye kaçtığını anlattı ve, "Can Dündar yalnızca ülkemizi satmadı, Evet Enis Berberoğlu'nu ve beraberindekileri de sattı. Düğüm çözülüyor. Can Dündar diyor ki; ben bu bilgileri Enis Berberoğlu’ndan aldım. Peki Enis Berberoğlu’na bu bilgileri kim verdi. Tabiki ihanet çetesi. Kimin aracılığı ile... Düğüm çözülüyor telaş bundan. Onun için bu yürüyüş bir adalet yürüyüşü değil, adaletten kaçış yürüyüşüdür. Kaldı ki dokunulmazlıkların kaldırılması sürecine CHP milletvekilleri de destek verdi, neden şimdi yargılamaya karşı çıkılıyor? " dedi.
 
KOLTUĞUNU KURTARIRSIN AMA MUHALEFETTEN KURTULAMAZSIN
Atay Uslu halkoylaması sonrasında genel başkanlığı bir kez daha tartışılan 8 seçim kaybetmiş Kemal Kılıçdaroğlu’nun koltuğunu korumak ve kurtarmak için bu  yürüyüşü kullandığını da söyledi ve: "Kemal bey, bu zihniyetle muhalefet koltuğunu kurtarabilir ama bila nihayet muhalefet olmaktan kurtulamaz.  Muhalefetten kurtulmak için, iktidara yürümek için halk için halkla yürümelisin. Portakal festivalinde yürümelisin. Provokasyon kokan CHP ye yakışmayan  bu yürüyüş milli bir anlayışın ürünü değildir. Lütfen aklınızı başınıza alınız. " dedi.

Kaynak : Haber merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...