Bayramda yerli turist yağacak

Türkiye Otelciler Federasyonu (TUROFED) Başkanı Osman Ayık, Ramazan bayramında otellerin yüzde yüz doluluğa ulaştığını söyledi.

Turizm 25 Temmuz 2014 18:02
Bayramda yerli turist yağacak
-A +A

Yerli turistin bu bayramda da tatil için tercihlerinden biri turizmin başkenti Antalya oldu. Ramazan bayramı tatilinin yaz aylarına denk gelmesi Antalya'da turistik tesisleri yüzde 100 doluluk oranına ulaştırdı. Ramazan bayramında bölgeye 200 bin yerli turist gelmesi bekleniyor. TUROFED Başkanı Osman Ayık, erken rezervasyon imkanları ile Türkiye'de yerli turistinde tatil yapma alışkanlığının değiştiğini söyledi. Ramazan ayı nedeniyle tatillerini erteleyen yerli turistin bayram turizmini hareketlendirdiğine dikkat çeken Ayık, şöyle konuştu: "Ramazan bayramı tatilini hafta sonu ve yıllık izinlerle 9 güne çıkan yerli turist tatile çıkmaya başladı. Ramazan bayramında turistik tesislerde doluluk yüzde yüze ulaştı. Bayramla birlikte Eylül ayının sonuna, okul tatillerinin bitimine kadar yoğun bir hareketli dönem olacak. Bayram bunun başlangıcıdır."
 
Tesislerin çoğu dolu
Tesislerin bir çoğunun sezon itibariyle yüzde 70-80 dolulukta olduğunu hatırlatan Ayık, şunları söyledi: "Antalya bölgesinde yüzde 15-20 bir hareketlilik olabilir. Ege'de yüzde 30. Örneğin Bodrum'da yüzde 40 bir iç pazar hareketi yaşanacak, Antalya'da 200 bin yolcu hareketliliği bekliyoruz. Bayram eklenince Temmuz ayı rakamları çok iyi gidiyor, yüzde 10'ların üzerinde bir artış var. Kalan odalarda iç pazar hareketi yaşanacak." Öte yandan, Ramazan bayramı nedeniyle Antalya'daki otelleri tercih eden tatilciler, gerek otellerde gerek kent merkezindeki eğlence mekanlarında ünlü sanatçıların konserlerini izleme fırsatı bulacak. Antalya'daki turistik işletmeler tatilciler için birbirinden renkli programlar hazırlarken, bölgede oda fiyatları 150- 400 lira arasında değişiyor. 

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İşadamı intihar etti

İşadamı intihar etti

11:38 12 Haziran 2018
Bayramımız, bayram olsun

Bayramımız, bayram olsun

15:36 13 Haziran 2018
HDP'Yİ KAPATACAĞIM

HDP'Yİ KAPATACAĞIM

15:47 12 Haziran 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...