CAMİLER 'ÇİÇEK' AÇTI

BU YAZ, ÇOCUKLARIN GÖNLÜNE KUR'AN NAKŞEDİLECEK…

Güncel 13 Haziran 2017 16:02
CAMİLER 'ÇİÇEK' AÇTI
-A +A

Yaz Kur'an kurslarının başlaması dolayısıyla Hüseyin Alanyalı Camii’nde açılış programı gerçekleştirildi. Antalya İl Müftüsü Osman Artan, okulların yaz tatiline girmesiyle her yıl Diyanet İşleri Başkanlığınca öğrencilere yönelik yaz Kur'an kursları düzenlendiğini hatırlattı.
Okulların tatil olmasının ardından Antalya Müftülüğü tarafından “Gel Bu Yaz Kur’an-ı Gönlüne Yaz Sloganıyla” Kepez İlçe Müftülüğüne bağlı Hüseyin Alanyalı Camii’nde açılış programı gerçekleştirildi. Açılış programına, Antalya İl Müftüsü Osman Artan, İl Müftü Yardımcısı Osman Demirel, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez İlçe Müftü Vekili Aynı Zamanda İl Müftü Yardımcısı Mustafa Aydın, Kur’an Kursları Öğreticileri, din görevlileri, veliler ve öğrenciler katıldı.
Antalya Müftüsü Osman Artan, okulların tatile girmesiyle camilerde ve Kur'an kurslarında Kur'an-ı Kerim'i okuma eğitimlerinin verilmeye başlandığını söyledi.

BU YAZ CAMİLER ŞENLENECEK

Kur'an-ı Kerim'in indirildiği ramazan ayında çocukların Kur'an-ı Kerim ile buluşacağını belirten Artan, "Kur'an-ı Kerim'i harfleriyle öğrenecekler. Kur'an'ın manasına aşina olacaklar. Camiyi tanıyacaklar, cemaatle tanışacaklar. Bu ramazan iklimindeki buluşmayı önemsiyoruz. O nedenle Diyanet İşleri Başkanlığı ramazan ayında Kur'an kurslarının açılmasına karar verdi." diye konuştu.

GELECEĞİN KUR'AN BÜLBÜLLERİ
Geleceğin teminatı, dünya hayatının ziyneti ve Allah'ın emaneti olan çocukları ruhen ve bedenen sağlıklı yetiştirmenin herkesin görevi olduğunu vurgulayan Müftü Artan, "Yaz Kur'an kurslarının, yavrularımıza, güzel bilgilerin verildiği, dünya ve ahiret mutluluk yollarının gösterildiği, ahlak ve edebin öğretildiği bir okul olmasını diliyorum." dedi.

CAMİLERİN ÇİÇEKLERİ: ÇOCUKLAR

Hz. Muhammed'in torunları Hasan ve Hüseyin'i kucağına alarak minbere çıktığını hatırlatan Artan, "Namazını torunu sırtındadır, düşmesin diye uzatan bir peygamberin ümmetiyiz. Camilerin çocuklarla buluşması çok anlamlı. Camilerde çocuk sesi duymak istemeyen insanlarımız vardı. Bu gelenek elhamdülillah yıkılıyor. Camilerimizin çocuk sesi ile cıvıldaması, çınlaması bizim geleceğimiz açısından çok önemli bir müjde mesajıdır. Çocukların camide olmadığı bir milletin istikbali ile ilgili kaygılar taşıması normaldir. Çocukların çocuk yaşta camilerle tanışması önemlidir. Burada en çok görev hocalarımıza ve cami cemaatine düşüyor. Geleceğin cemaati bugünkü çocuklar olacak." ifadelerini kullandı.
Camilerdeki Kur'an kurslarının Diyanet İşleri Başkanlığı kontrolünde gerçekleştirildiğine vurgu yapan Müftü Artan, velilerden çocukları gönül rahatlığı ile camilerdeki kurslara göndermelerini istedi.

Cami cemaatine seslenen Antalya Müftüsü Osman Artan,  teravih namazlarına gelen çocuklara saflarda yer açmalarını, çocuklara şefkatle davranmalarını ve çocukların yaramazlıklarını hoşgörü ile karşılamalarını tavsiye etti.
 

Kaynak : Faruk ÇELİK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...