SICAK HABER

CHP’Lİ KARA’DAN AKILALMAZ SÖZLER

YİNE ŞAŞIRTMADI! SKANDAL “15 TEMMUZ” İDDİASI!

Politika 12 Eylül 2017 18:16
CHP’Lİ KARA’DAN AKILALMAZ SÖZLER
-A +A

CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin, başkanlık rejimini getirmek için planlanmış bir senaryo olduğunu öne sürüp akılalmaz açıklamalarda bulundu.

CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği lokalinde gazetecilerle bir araya geldi. Ülke ve kent gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kara, 12 Eylül darbesinin yıldönümünde yaptığı toplantıda, 12 Eylül, 28 Şubat ve 15 Temmuz darbelerinden bahsederek, “Burada darbeyi yapanlar ve yaptıranlar aynı, taşeronları değişiyor” dedi.

TÜRKİYE'DEKİ SURİYELİLERİN GELECEĞİ
 Suriyeliler konusunda ileride çeteleşme, mafyalaşma gibi ciddi sorunlar yaşanacağını aktaran Nefi Kara, “Birçoğu bu ülkede yerleşti ve yaşamaya devam edecek” dedi.  Türkiye'de yüzde 1-2 olan nüfus artış hızının Türkiye'deki Suriyelilerde yüzde 124 olduğunu belirten Kara şöyle konuştu:
“Ben nasıl Yörüksem, 'Atalarımız 1000 yıl önce geldi yerleşti' diyorsam. Onlar da 'Atalarımız Anadolu'ya 1000 yıl önce gelmişti' diyecek. Nasıl geriye dönüp gitmediysek, onlar da dönüp gitmeyecek. Çünkü artık bu yaşama alıştılar. Bizim doğumuz, İç Anadolu'muzdan buraya gelip yerleşip de geriye dönen ne kadar insanımız var? Yok. Hepsi Antalyalı, Antalya'nın yüzde 70'i göçle gelip yerleşmiştir. Suriyeliler de öyle olacaktır. Bu insanların gerçekten sağlık hizmetini sunamıyoruz, çoğu kayıtdışı. Düşünün Antalya'da 70 kişi kayıtlı gözüküyor, biz biliyoruz on binlerce Suriyeli yaşıyor. O zaman kayıtdışına hizmet verilmiyor"

CHP’Lİ KARA’DAN AKILALMAZ SÖZLER

Başkanlık sistemi ve referandumu da değerlendiren Niyazi Nefi Kara, ilginç bir iddiada bulundu. 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin, başkanlık rejimini getirmek için planlanmış bir senaryo olduğunu öne sürüp akılalmaz açıklamalarda bulunan Kara şu ifadeleri kaydetti:
"Referandum sonucunda istediklerini alamayınca YSK'dan şantajla, tehditle 'evet' çıkarttıkları başkanlık rejiminin sonucunda 15 Temmuz darbesiyle, zaten bu rejimi getirmek için yapılmış bir darbedir. Bu darbenin arkasında işte OHAL ilan etmeleri, eğer halk buna 'dur' demezse, bundan sonraki hayatımızın komple başkanlık adı altında bile gelse OHAL'le devam edeceği bir süreç başlamıştır. Burada yüz binlerce insan hapislerde, yüz binlercesi mağdur, mazlum durumda. Böyle bir kara düzenin içerisindeyiz"  

Cengizhan YILDIRIM, Fotoğraf: Yıldız ÇİÇEK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...