CKD'den müfredat tepkisi

Cumhuriyet Kadınları Derneği'nin Antalya’daki şubelerine üye kadınlar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni müfredatı protesto ettiler. Kadınlar, Atatürk'süz müfredat değişikliğinin iptali ve yürütmesinin durdurulması için Danıştay'a dava açacaklarını bildirdi.

Güncel 18 Eylül 2017 17:23
CKD'den müfredat tepkisi
-A +A

Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği Antalya Şubesi'ne üye yaklaşık 100 kişilik grup, Kapalıyol Kışlahan Havuzbaşı'nda yaptıkları basın açıklaması ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni müfredatı protesto ettiler. Ellerinde 'Atatürksüz Müfredata Hayır', 'Laik, Bilimsel Eğitim İstiyoruz', 'Eğitimde Şiddete Hayır' yazılı dövizler bulunan kadınlar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın, yeni öğretim yılında Atatürk'süz bir müfredatı tüm uyarı ve itirazlara karşın, zorla çocuklara dayattığını öne sürdü.

ATATÜRK'SÜZ MÜFREDAT TEPKİSİ
Kadınlar adına basın açıklaması yapan Cumhuriyet Kadınları Derneği Antalya Şube Başkanı Şükran Akkaya, şu ifadeleri kaydetti:
"Bu müfredat, yani ders programı; Cumhuriyet Devrimlerinin, ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu, ebedi liderimiz Atatürk'ün unutulmasını hedefleyen, devrim tarihimize saldıran, Cumhuriyete düşman, milli devlet yerine ümmetçiliği hedefleyen, kadın haklarını yok sayan, inanç ve ibadet özgürlüğünü yok eden, mili devlet ve laiklik karşıtı, bilimi dışlayan, sadece vahabi din anlayışını önceleyen çağ dışı bir programdır. Bu ders programları Cumhuriyet eğitimini ve Cumhuriyet kurumlarını ortadan kaldırmayı hedefleyerek, milletimizi bir arada tutan değerleri yok edecek ve vatanımızın bölünmesine yol açacaktır"

DANIŞTAY'A MÜFREDAT DAVASI
Başkan Şükran Akkaya, çocukların geleceklerinin karartılmasına izin vermeyeceklerini belirterek, "Çağdaş, bilimsel, milli ve laik bir eğitim istiyoruz. Atatürk'süz müfredat değişikliğinin iptali ve yürütmesinin durdurulması için Danıştay'a dava açacağız” dedi.
Basın açıklamasının ardından sloganlar atan grup üyeleri olaysız bir şekilde dağıldı.

Yıldız ÇİÇEK, Fotoğraf: Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
KADINLARIN GÜCÜ ADINA

KADINLARIN GÜCÜ ADINA

15:41 17 Temmuz 2018
Yerel basına tam destek

Yerel basına tam destek

15:56 12 Temmuz 2018
Hastane eve geliyor

Hastane eve geliyor

15:04 13 Temmuz 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...