DAĞLAR DELİK DEŞİK

EVLER HASAR GÖRDÜ, CAM ÇERÇEVE YERE İNDİ

Güncel 17 Eylül 2017 15:22
DAĞLAR DELİK DEŞİK
-A +A

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Korkuteli Kayabaş Mahallesi'nde yürütülen patlatmalı taş ocağı faaliyetinin vatandaşları tedirgin ettiğini belirterek, "Evlerin çatıları deliniyor, camları kırılıyor, yaralanmalar var ama hala önlem alınmıyor" dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, CHP Korkuteli İlçe Başkanı Mehmet Küçükkavukçu ve CHP heyeti ile birlikte Korkuteli Kayabaş Mahallesi'nde incelemelerde bulundu, taş ocakları nedeniyle zarar gördüğünü iddia eden vatandaşları dinledi. Taş ocaklarıyla ilgili uzun süredir şikayetler bulunduğunu ancak hiçbir önlem alınmadığını kaydeden Budak, "Antalya'nın her bölgesinde ciddi bir tahribat var. Patlatmalı taş ocağı faaliyetleri nedeniyle vatandaşlar diken üstünde. Taş ocağı yola, yerleşim yerine ve seralara çok yakın bir noktada. Patlamamalar evlerin camlarını kırıyor, tavanların çökmesine neden oluyor. Yaralananlar da var. Seralarda ürünler zarar görüyor. En çok da çocuklar etkilenmiş durumda. Her patlamada yerlerinden fırlıyor" dedi.

TAŞ OCAĞI KABUSU
Yaşanan sıkıntılarla ilgili resmi kurumların da ciddi bir girişimi olmadığını kaydeden Çetin Osman Budak, “Vatandaşların ne gecesi kalmış, ne gündüzü. 24 saat kırıcı iş makineleri çalışıyor. Bunların hepsi kayıt altında. Kaymakamlığa, valiliğe şikayetler yapılmış, konu Meclis'e taşınmış, vatandaşlar 'Can ve mal güvenliğimiz kalmadı. Evimizde oturamıyoruz' diyor ama bir önlem yok. Vatandaşları canından bezdiren bu duruma bir an önce son verilmeli" diye konuştu.

EKMEK TEKNEMİZ KURUYOR
Kayabaş Mahallesi'nden Mehmet Eşenli ve Kerim Mert ise patlama esnasında evlerinin tavanlarının çöktüğünü ve camların kırıldığını, ayrıca patlama ve çalışmalar esnasında ortaya çıkan tozun meyve ağaçlarını kuruttuğunu belirtti.
Ali Ulcay ise "Ürünler kuruyor, ekmek teknemiz kuruyor. Benim altı dönüm seram var, tozdan ürün alamıyoruz. Patlama yapılacağı zaman burayı boşaltın diyorlar. Burası bizim evimiz, nereye gidelim. Mal güvenliğini geçtik can güvenliğimiz bile yok" diye konuştu.

ÜRETİCİNİN ZARARI BÜYÜK
Ramazan Aka da "Toz nedeniyle verim ve kalite düşüyor. Hale günlük 6- 7 TIR domates gönderiyorduk. Şimdi 2 TIR zor topluyoruz. Hem kalite hem rekolte ciddi şekilde düştü. Üreticinin zararı büyük" dedi.
DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İşadamı intihar etti

İşadamı intihar etti

11:38 12 Haziran 2018
Bayramımız, bayram olsun

Bayramımız, bayram olsun

15:36 13 Haziran 2018
HDP'Yİ KAPATACAĞIM

HDP'Yİ KAPATACAĞIM

15:47 12 Haziran 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...