Dinmeyen acı: 10 Ekim

İKİ YIL ÖNCE, ACIYLA SARSILDIK…

Güncel 11 Ekim 2017 18:27
Dinmeyen acı: 10 Ekim
-A +A

Türkiye tarihinin en kanlı terör saldırısının üzerinden 2 yıl geçti. 102 kişinin hayatını kaybettiği eski Ankara Tren Garı önündeki intihar saldırılarında hayatını kaybedenler için Antalya’da anma programı düzenlendi.
2015 yılında yapılması planlanan Emek, Demokrasi ve Barış Mitingi’ne IŞİD tarafından iki canlı bomba ile saldırı düzenlenmiş, intihar saldırılarında 102 kişi hayatını kaybederken çok sayıda vatandaş da yaralanmıştı. Türkiye’nin tarihinde ‘en kanlı terör saldırı’ olarak yer alan saldırının üzerinden iki yıl geçti.

UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!
Katliamın yıl dönümü nedeniyle faillerinden hesap sormak, hayatını kaybedenleri unutturmamak ve hak arayışı mücadelesini büyütmek için Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından Kazım Özalp Caddesi Attalos Heykeli önünde anma etkinliği gerçekleştirildi. Patlamada hayatını kaybeden 102 kişi için Çeşitli sivil toplum örgütleri, siyasi partiler ve sendikalardan gelen yaklaşık 120 kişilik grup basın açıklaması yaptı. Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri adına basın açıklamasını Ankara Garı saldırısında yaralanan EMEP Antalya İl Başkanı Hasan Alkan okudu.

KANAYAN YARA
Saldırının ardından hayatta kalanların yaşamının 10 Ekim’den önce ve 10 Ekim’den sonra diye ikiye ayrıldığını belirten Alkan, "IŞİD ve destekçilerinin karanlığı, Türkiye'nin barışını kaybettirdi. Türkiye de barışını 10 Ekim'de Ankara'nın kalbinde kaybetti. Türkiye adaletini, aydınlığını ve barışını 10 Ekim 2015'te Ankara Garında kaybetmiştir. Bizim barış ve emek yolunda yitirdiklerimiz, belki geri gelmeyecek ama bu katliamlar olmasın. Türkiye barışını kursun. Yeter artık insanlarımız ölmesin" dedi

ANKARA GARI İÇİN ADALET
2 yıldır adliye kapılarında adalet aradıklarını hatırlatan Alkan, “Biz yanındakini kaybeden insanlara baktığımızda acılarımızın aynı olduğunu gördük. Biz acılarımızla baş başa kalıyoruz. Biz tabii ki burada binler olmasını isterdik. Dayanışmayı büyütmeliyiz. Bu işi yapan katillerin ortaya çıkması için sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Bizim dostlarımız var ve onlar binlerce büyüyerek devam edecek. Biz çoğaldıkça gerçek katiller ortaya çıkacaktır" diye konuştu.

Cengizhan YILDIRIM, Fotoğraf: Murat ESENTEKİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
KADINLARIN GÜCÜ ADINA

KADINLARIN GÜCÜ ADINA

15:41 17 Temmuz 2018
Yerel basına tam destek

Yerel basına tam destek

15:56 12 Temmuz 2018
Hastane eve geliyor

Hastane eve geliyor

15:04 13 Temmuz 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...