DSİ’den taşkın koruma projelerine inceleme

Devlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun, Elmalı ilçesinde yapımına devam edilen taşkın koruma çalışmalarını inceledi. DSİ 13. Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun, Bölge Müdür Yardımcısı Köksal Buğra Çelik ve DSİ Elmalı 132. Şube Müdürü ile birlikte Elmalı ilçesinde devam eden 2 adet taşkın koruma projesinde incelemelerde bulundu.

Güncel 14 Haziran 2017 18:03
DSİ’den taşkın koruma projelerine inceleme
-A +A

Devlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun, Elmalı ilçesinde yapımına devam edilen taşkın koruma çalışmalarını inceledi.
DSİ 13. Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun, Bölge Müdür Yardımcısı Köksal Buğra Çelik ve DSİ Elmalı 132. Şube Müdürü ile birlikte Elmalı ilçesinde devam eden 2 adet taşkın koruma projesinde incelemelerde bulundu.
İlk olarak Elmalı Yuva Mahallesinde yapılan taşkın koruma inşaatını ziyaret eden Hayrullah Coşkun, Coşkun, ardından ilçe merkezinde devam eden çalışmaları inceleyerek, “ Proje kapsamında Çökelek ve Gündoğan Dereleri üzerinde taşkın koruma yapıları; tek taraflı betonarme duvarlı kanal, çift taraflı betonarme duvarlı kanal, betonarme menfez yapılarak taşkınlardan önlenmesi ve zararlarının önüne geçilmesi amaçlanmaktadır. Çökelek Deresi üzerinde 3,50metre derinliğinde 4,00metre genişliğinde çift taraflı betonarme duvarlı kanal ve ferforje korkuluk ile 10 adet betonarme menfez ve metal korkuluk imalatı yapılacak olup, Gündoğan Deresi üzerinde ise 2,00 metre derinliğinde 3,50 metre genişliğinde çift taraflı betonarme duvarlı kanal ve ferforje korkuluk ile 2 adet betonarme menfez ve metal korkuluk imalatları yapılacaktır. İnşaat işinin fiziki çalışmalarına devam edilmekte olup, bu proje tamamlandığında 38 000 nüfusa sahip ilçenin taşkın riski azaltılacaktır” ifadelerine yer verdi. 

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...