Erasmus'a 'Falez' damgası

ANTALYALI ÖĞRETMENLERDEN BÜYÜK BAŞARI

Eğitim 12 Haziran 2017 16:27
Erasmus'a 'Falez' damgası
-A +A

Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinin hazırladığı Avrupa Birliği (AB) destekli “Erasmus” projesi, Ulusal Ajans tarafından desteklenmeye layık görülen 81 proje arasına girmeye hak kazandı.
Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Avrupa Birliği Bakanlığı ve Türk Ulusal Ajansı’nın Erasmus Personel Hareketliliği Projeleri kapsamında 2016 yılında kabul edilen 81 proje arasına girmenin gururunu yaşıyor. E-öğrenmeyi amaçlayan projeyi hazırlayan öğretmenler ve okul yöneticilerinden oluşan 5 kişilik heyet, Çekya’nın başkenti Prag’a giderek, Avrupa Birliği tarafından yetkilendirilmiş ITC International Certificate s.r.o kurumu tarafından düzenlenen kursa katılarak, sertifikalarını aldı.

GURUR VEREN BAŞARI

Prag’ta 40 saat süren kurs programı hakkında bilgi veren öğretmenler, “Dünyada 10 yıldır, 82 farklı dilde uygulanan Esnek Nesne Yönelimli Dinamik Öğrenme Ortamı (MOODLE) ve (WEEBLY) öğrencileri motive edici, görsel içerikli eğitsel, eğlendirici ara sınavlar ve testler düzenlemeye yarayan KAHOOT sistemlerinin kullanımı hakkında eğitim aldık. Aldığımız bu eğitimlerle, öğrencilerimiz ve öğretmen arkadaşlarımız arasında yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz” dediler. Murat ESENTEKİN

GELİŞEN ÖĞRETMENLER GÜÇLENEN ÖĞRENCİLER
Proje hakkında bilgi veren öğretmenler, “Öğrencilerimiz, hastalık, kaza gibi nedenlerle uzun süre okuldan uzak kalmak zorunda kalabiliyorlar. Öğretmenin, öğrencilere internet ortamında ödev ve proje verebileceği, derslerini takip edebileceği ve sınav yapabileceği bir ortam hazırlamayı amaçlayan proje sayesinde, okuldan uzak kalan öğrenciler, derslerinden uzak kalmayacak” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Seçmen sandık başında

Seçmen sandık başında

14:18 24 Haziran 2018
Gezici vezne yollarda

Gezici vezne yollarda

15:50 18 Haziran 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...