Fen Lisesi öğrencileri Macaristan çıkarması

Manavgat Namık Karamancı Fen Lisesi proje ekibi Macaristan'ın Eger şehrinde düzenlenen Erasmus+ KA2 proje toplantısına katıldı.

Eğitim 13 Ekim 2017 15:10
Fen Lisesi öğrencileri Macaristan çıkarması
-A +A

Flipped Classroom adlı projenin öğrenci çalışma toplantısının Macaristan'da gerçekleştirildiğini belirten Namık Karamancı Fen Lisesi Müdürü Hasan Kökçü, projenin 2'nci toplantısına 2 öğretmen ve 3 öğrencinin katıldığını söyledi. Litvanya, İtalya, Macaristan, Romanya, Yunanistan ve Polonya'dan proje ortağı okullarla geleneksel öğretim metodunun yerine 'Tersyüz Edilmiş Sınıf' diye adlandırılan yenilikçi bir eğitim metodunu denemek ve geliştirmek için çalıştıklarını kaydeden Kökçü, projenin uygulanma sürecinde ve gelecekte öğrencilerin ders videolarını ve içeriklerini evlerinde izleyerek derslerini yapacaklar ve okulda konuyla ilgili etkinlik ve alıştırma yapacaklarını belirtti.

ÖĞRENCİLERDEN TÜRKÇE DERSİ
Macaristan'da oldukları 5 gün boyunca tersyüz edilmiş sınıf eğitim modeli kapsamında hazırlanan ders videoları ve içerikleri ile ilgili çalışmalar yaptıklarını belirten proje sorumlusu Hasan Biber de, "Program kapsamında öğrencilerimiz proje ortaklarımıza Türkçe dersi verdi ve temel düzey Türkçe öğretti. Teknik konuların haricinde pek çok yarışmaya katılan öğrencilerimiz İngilizce becerilerini geliştirme fırsatı buldu" dedi.

DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
KADINLARIN GÜCÜ ADINA

KADINLARIN GÜCÜ ADINA

15:41 17 Temmuz 2018
Hastane eve geliyor

Hastane eve geliyor

15:04 13 Temmuz 2018
AKREP’TEN GOLLÜ PROVA

AKREP’TEN GOLLÜ PROVA

16:45 13 Temmuz 2018
OSB'de karikatür heyecanı

OSB'de karikatür heyecanı

16:32 13 Temmuz 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...