Geleceğin girişimcileri yetişiyor

MuratpaşaBelediye Başkanı Ümit Uysal, Zeytintöy Bilim ve Eğitim Merkezi'nde uygulamaya başlayan ve tasarım, elektronik, robotik, kodlama başlıklarını buluşturan 'yeni nesil eğitim sistemi'nin ilk dersine katıldı.

Güncel 1 Haziran 2017 15:49
  Geleceğin girişimcileri yetişiyor
-A +A

MuratpaşaBelediye Başkanı Ümit Uysal, Zeytintöy Bilim ve Eğitim Merkezi'nde uygulamaya başlayan ve tasarım, elektronik, robotik, kodlama başlıklarını buluşturan 'yeni nesil eğitim sistemi'nin ilk dersine katıldı. İlk derste çocuklar, dizüstü bilgisayarlarda, kendi akıllı asistanları 'Siri'lerini tasarlamayı öğrendi
 
 

Muratpaşa Belediyesi, Antalya'nın sosya-kültürel ve ekonomik olanakları en kısıtlı iki bölgesi Zeytinköy ve Ermenek'te bulunan Bilim ve Eğitim Merkezlerinde yeni nesil eğitim sistemine geçti. Bu sistemle ilk ve ortaokul çağındaki çocuklar, 3 boyutlu yazıcılar, elektronik devreler, bilgisayar programlarıyla çalışıp akıllı telefonlar ve tabletler için uygulamalar, oyunlar tasarlayıp, devreleri birleştirip robotlar yapacak. Muratpaşa Belediyesi'nin Ermenek ve Zeytinköy'de bulunan bilim ve eğitim merkezlerinde verilen eğitim 3 ay sürecek. 7- 14 yaş arası çocukların katıldığı derslerde her sınıf en fazla 20 öğrenciden oluştu. Ücretsiz verilen eğitimde dersler, 4 uzman teknik personel ve 1 süpervizör olmak üzere 5 kişilik ekip tarafından veriliyor.
 


İlk derse katıldı
Rekabetin yerine paylaşmayı, paranın yerine yeteneği, ezber bilgi yerine deneyimi koyan yeni nesil eğitimi sisteminin Zeytinköy'deki ilk dersine katılan Başkan Uysal, çocuklarla birlikte bir akıllı telefon uygulamasının nasıl ortaya çıktığını öğrendi. Çocuklar ilk derste dizüstü bilgisayarların başında kendi akıllı asistanları 'Siri'lerini tasarlamayı öğrendi. Çocuklar farklı yazılımlarla akıllı asistanlarına ilk olarak yabancı dilden çeviri özelliği ekledi. Bu özellik sayesinde uygulama konuşulan dili anlayıp istediği herhangi bir dile tercüme edip tekrar okuyabilir hale getirildi.
  


Çocukların ilgisi ve yetenekleri karşısında memnuniyetini dile getiren Başkan Uysal, geleceğini mucitlerinin yetişeceği sınıflarda belediyeciliğin farklı alanlarına ilişkin de akıllı tasarımlar beklediğini dile getirdi. Muratpaşa Belediyesi'nin yeni nesil eğitim sisteminin parçası olmak isteyen çocuklarını aileleri Turunç Masa'nın 444 80 07 numaralı çağrı merkezi üzerinden kayıt yaptırabilecek. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...