GURUR GECESİ

BÜYÜKŞEHİR'E “ENGELLİ DOSTU BELEDİYE” ÖDÜLÜ

Güncel 10 Eylül 2017 15:26
GURUR GECESİ
-A +A

 Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Konyaaltı Sahili’nde hizmete açtığı ‘Engelsiz Plaj’, Yılın Fark Yaratan Projesi olarak ödüle layık görüldü. Konyaaltı Gençlik Derneği tarafından verilen anlamlı ödülü Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel aldı.
Konyaaltı Gençlik Derneği’ nin (KONGED) 3. yıl lansmanı ve KONGED ödül töreni Kemal Sunal, anısına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve AK Parti Milletvekili Mustafa Köse’nin katılımı ile gerçekleştirildi. Atatürk Kültür Merkezi'n de Kemal Sunal anısına gerçekleştirilen törende Çağatay Akman’da şarkılarıyla renk kattı. Törende Konyaaltı Sahili’nde hizmete açtığı ‘Engelsiz Plaj’ ile Yılın Fark Yaratan Projesi ödülüne layık görülen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, engellilere yeni müjdeler verdi. 

DOĞRU YOLDAYIZ
Ödül töreninde konuşan Başkan Türel, “KONGED ailesine çok teşekkür ediyorum. Biz belediyeciliğin insan yaşamını kolaylaştıran beceri sanatı olduğunu ifade ederek yolumuza devam ediyoruz. Tabi bunun içerisinde bizim engelli kardeşlerimiz hizmetlerimiz adına çok büyük bir önem taşıyor ve bu konuda büyük gayretler ortaya koyuyoruz. Antalya’da Engelli Rehabilitasyon Merkezi ile belki bırakın Antalya’yı, Türkiye’nin, Avrupa’nın en iyisini gerçekleştirdiğimizi ifade edebilirim. Çünkü G20 Liderler Zirvesinde burayı ziyaret eden lider eşleri tarafından bunun ifade edilmesi bizim doğru yolda olduğumuzun en güzel teyitlerinden bir tanesi. Ayrıca sadece Engelli Rehabilitasyon Merkezi değil birçok özel hizmeti Antalya’yı engelsiz hale getirmek adına ortaya koyuyoruz” dedi.

ENGELSİZ KENT
Antalya’yı engelsiz bir kent yapmak için çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Türel sözlerini şöyle sürdürdü: “İşte bugün bu ödüle layık görülmemdeki proje Engelsiz Plajımız. Orada engelli kardeşlerimizle açılışı yaptığımızda onların duygularına gerçekten şahitlik etmek benim belki de belediye başkanlığımdaki ve hayatımdaki en mutlu anlardan bir tanesiydi. Arkadaşlarımızın orada bize koymuş oldukları duyguları sizlerle paylaşırsam zaman alır ama meselenin yine fevkalade anlamlı bir proje ile ortaya çıktığını da teyit eder. Yine bundan sonrada aynı şekilde Antalya’yı engelsiz bir şehir yapacak şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz”

ENGELLİ MOLA EVLERİ
Sırada Engelli Mola Evleri olduğunu açıklayan Başkan Türel “Şimdi önümüzde Engelli Mola Evleri var. Bu proje ile artık engelli bireyin ailesi engelli kardeşimizi engelli mola evlerine günü birlik bırakarak, kendi günlük işlerini görebilecekler,  parka gidecekler, su faturasını, elektrik faturasını yatıracaklar, alışverişini yapacaklar. Yani günlük rutin işlerini gördükten sonra Engelli Mola Evlerinde, uzmanlarımız gözetimimizde rehabilitasyona tabi tutulan engelli kardeşimizi, gün sonunda alarak, evine gönül rahatlığıyla dönebilecekler. Üç tane engelli mola evini birkaç ay içerisinde Antalya da hizmete açıyoruz” şeklinde konuştu.

SES SİNYALLİ TRAFİK LAMBALARI
Başkan Türel engelli bireyler için ses sinyalli trafik lambaları kuracaklarını da belirterek şunları söyledi: “Geri kaldığımız hususlardan bir tanesi görme engelli kardeşlerimiz için gerçekten ses sinyalli trafik lambaları. Şimdi bunun ile de ilgili adımları atıyoruz. Artık görme engelli kardeşlerimiz Antalya’nın trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde, ses sinyalleri ile yeşil, kırmızı, ışık ayrımını rahatlıkla yapabilecekler. Bu donanımı da Antalya’ya kazandırmış olacağız. Ben bu ödülü bütün engelli kardeşlerimiz adına KONGED ailesine teşekkürlerimle kabul ediyorum, teşekkürlerimi sunuyorum.”
KONGED Vefa Ödülünün takdimi sırasında oldukça duygusal anlar yaşandı. 15 Temmuz hain darbe gecesi Ankara'ya geçici görev ile giden şehit olan Polis Memuru Muhammed Oğuz Kılıç'ın ailesine ödülü KONGED Genel Başkanı Ahmet Alper Alveroğlu takdim etti. 
Kemal Sunal anısına gerçekleştirilen ödül töreninde;  müzik dalında ödüle layık görülen Şarkıcı Çağatay Akman,  iki şarkı söyledi. Youtube'da 'gece gölgenin rahatına bak'  şarkısıyla izlenme rekoru kıran Akman, popüler şarkısının ardından konuşma yaptı. Çağatay Akman; "Bu değerli geceye beni davet etmeniz beni çok mutlu etti. İyi ki varsın Eren, iyi ki varsın Muhammed. Burada şarkı söylemem gerekiyordu. Şehitlerimizin ailesi burada daha önce konuşulmuş. Bana yakışmayan bir şey yaptım" dedi. Ödül töreni sunucusu, ünlü şarkıcının sözleri üzerine;" Hayat her şeye rağmen devam ediyor. Bizler hayatımızı olağan şekilde devam edelim ki düşmanlarımızı sevindirmeye devam edelim” dedi.

İŞTE O ÖDÜLLER:
Yılın Fark Yaratan Projesi ‘Engelsiz Plajı’: Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel. Tarih dalında onur ödülü: Hüseyin Çimrin. Yılın engelsizi ödülü: Çağlar Patır, Yılın gönül insanı ödülü: Berat Bumin. Yılın müzik grubu: Antalya Büyükşehir Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası, Yılın en iyi sporcusu: Dünya Tekvando Şampiyonu Nur Tatar Asgari’ye KONGED yönetim Kurulu Üyesi Adem Ünlüoğlu verdi. Yılın eğitim kurumu: Kırmızı Çizgi Eğitim Kurumları’na ödülünü Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ruhi Beşiktaş takdim etti.  Yılın kadını ödülü: Kadınlar Çiçek Açıyor Platformu Başkanı Hatice Bozkurt, Sanat dalındaki ödül: Selim Bayraktar.  Yılın sosyal duyarlılık ödülü: Yıldız Tutal Özlütaç ve Müge Anlı- Sevgi izi, Kültür dalında ödülü: Yörükler Derneği. Yerel yönetimler dalında başarı ödülü: KKTC Gazimogasa Belediye Başkanı Münir Korman.  Sosyal medya farkındalık ödülü: Sınırsızlar Ekibi Adına Aynur Altıntaş. KONGED vefa ödülü: Muhammed Oğuz Kılınç, Yılın en iyi çıkış yapan sanatçısı Çağatay Akman'a verildi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...