HAKSIZLIĞA BAŞKALDIRI

BİRLEŞMİŞ MİLLETLERE 'İNSAN HAKLARI' TEPKİSİ

Güncel 12 Aralık 2017 17:11
HAKSIZLIĞA BAŞKALDIRI
-A +A

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin Birleşmiş Milletler'de kabulünün 69. yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulunan Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Çoban, BM'nin güçlünün değil haklının yanında durması gerektiğini söyledi.
Memur Sen İl Temsilcisi Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Çoban, ‘İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilişinin 69. yıldönümü nedeniyle açıklama yaptı. Çoban, haksızlıklara karşı her zaman tepki göstermeye devam edeceklerini söyledi.

ÇOBAN’DAN BM’YE TEPKİ
Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Çoban, "'İnsan' ve 'hak' kavramı, bütün dünyanın korumak zorunda olduğu en öncelikli değer olması gerekirken, tarihte eşine rastlanmadık çoklukta ve sistematik olarak hak ihlalleri yaşanmaya devam ediyor. Hak ihlallerine üstelik bilinçli olarak sebep olanlara BM bile engel olmamakta, olamamaktadır. BM'nin haksızlıkları kınamaktan bile aciz görünmesi 'İnsan Hakları Günü'nü daha anlamlı kılmaktadır" dedi.

BÖŞLE VAHŞET GÖRÜLMEDİ
Dünya üzerindeki Müslümanlara yapılan işkence ve katliamları örnek gösteren Çoban, şöyle konuştu:
“BM gözlemci ve görevlileri artık kitlesel boyut kazanan hak gaspları karşısında seyirci bile değil, adeta organizatördür. “İnsanların anne, baba, kardeş ve çocukları, bütün aileleri, hatta vatanları ellerinden alınıyor. Çocuk istismarı, organ ticareti, yeni dünyanın kanıksanan sıradan hadiselerine dönüşmüştür. Dün Srebrenitsa’da katliama ortaklığı, bugün Gazze’de, Halep’te, Arakan’da yıkım ve kıyıma sessiz kalması ve son olarak Siyonist lobilerin sıkıştırmasıyla ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan edip, büyükelçiliği buraya taşıma kararına tepkisizliği, Birleşmiş Milletler’in artık işlevsiz, yok hükmünde bir örgüt olduğunu ortaya koymuştur.”

HAKSIZLIĞA KARŞI SUSMAYACAĞIZ

BM'nin, haklılığıyla değil, silah üstünlüğüyle egemenlik kurmak isteyen süper güçlerin, haksızlıklarına hizmet eder hale geldiğini vurgulayan Başkan Çoban, BM, birlikte yaşamayı mümkün kılacak değerlere ve inançlara saygı adına, şimdiden acı ve ızdıraplara yol açan bu karara bile karşı çıkamamış, mazlumlara karşı zalimlerle iş birliği rolü üslenmiştir. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 'yalannameye' dönüşmüştür.” dedi
Çoban, haksızlığa karşı kararlı tepkilerini taviz vermeden devam ettireceklerini ifade etti.
 

Kaynak : Cengizhan YILDIRIM, Murat ESENTEKİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Ölümüne olta

Ölümüne olta

14:42 14 Ekim 2018
ÜMİTLİ BEKLEYİŞ

ÜMİTLİ BEKLEYİŞ

16:06 17 Ekim 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...