Hastalığını değil, evini kaybetmek istemiyor

Antalya’da ödeyemediği kirası nedeniyle sokağa atılmayla karşı karşıya kalan akciğer kanseri Ünal Bolat, iyileşinceye kadar birkaç aylık kirasının hayırseverler tarafından ödenmesini istiyor.

Güncel 7 Temmuz 2017 17:02
Hastalığını değil, evini kaybetmek istemiyor
-A +A

Antalya’da ödeyemediği kirası nedeniyle sokağa atılmayla karşı karşıya kalan akciğer kanseri Ünal Bolat, iyileşinceye kadar birkaç aylık kirasının hayırseverler tarafından ödenmesini istiyor.
 
Kepez ilçesinde yaşayan, hiç evlenmeyen ve kimsesi olmayan 51 yaşındaki Ünal Bolat, 8 ay önce öksürük şikayetiyle hastaneye başvurdu. Yapılan tetkikleri sonucu akciğer kanseri olduğu belirlenen Bolat kemoterapi tedavisi almaya başladı. Çaycılık yaptığı iş yerinden de ayrılmak zorunda kalan Ünal Bolat, zor durumda kaldı. 5 aydır akciğer kanseri tedavisi gören Bolat, aldığı kemoterapi nedeniyle 65 kilodan, 43 kiloya düştü. Komşularının verdiği yemeklerle beslenen Bolat, 40 derece sıcakta küçük vantilatörüyle serinlemeye çalışıyor. Yatırdığı 53 TL ile Genel Sağlık Sigortasından faydalanan Bolat, çalışamadığı için iki odalı evini de kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldı. Çalışamadığı için 400 TL kirasını ödemeyen Bolat, tedavisinin yerine iki odalı evinin kirasının hayırseverler ya da yerel yönetimler tarafından ödenmesini istiyor.
 
Ünal Bolat, 8 ay önce kuru öksürükle başlayan şikayetinin giderek arttığını ve 3 aylık tedavi süresinin ardından akciğer kanseri olduğunu öğrendiğini söyledi. 5 aydır akciğer kanser tedavisi aldığını dile getiren Bolat, "Kemoterapi aldıktan sonra iki hafta kendime gelemiyorum. İşime de artık gidemiyorum. 53 TL yatırdığım Genel Sağlık Sigortası ile tedavi olabiliyorum. Çevremdeki birkaç kişinin desteği ile ayakta kalabiliyorum. Onlar da nereye kadar karşılayacak bilemiyorum" dedi.
 
ÇORBAYI BULDUĞUMA ŞÜKREDİYORUM
Çalışırken evinin kirasını rahatlıkla ödediğini hatırlatan Bolat, "Bu ayın kirası geçti. Nasıl karşılayacağımı bilmiyorum. Kirayı veremezsem sokakta kalabilirim. Kapı dışarı olacağım. Bunun yanında iyi beslenmem gerekiyor. İki öğün et yemeğinin yanında sebze meyve ve iyi bir sabah kahvaltısıyla beslenmem gerekiyor. Benim bu beslenme listesini almamın imkanı yok. Kuru çorbayı bulursam şükrediyorum" diye konuştu.
 
EVİNİ KAYBETMEK İSTEMİYOR
Gözleri dolan Bolat, tedavisinden geçtiğini belirterek, "Sadece kiram karşılansın sokakta kalmayayım. Kalacak yerim var kaybetmek istemiyorum. Kemoterapi aldığım gün günlerce ayağa kalkmakta zorlanıyorum. Ben otobüsle de olsa hastaneye giderim ama evimden olmak istemiyorum. İyileşinceye kadar birkaç aylık kiram ödense başka bir şey istemiyorum. Evimin eşyalarını da hayırseverler getirdi. Bir televizyon, küçük bir buzdolabı. Tüm gün evdeyim ve yer vantilatörü ile serinlemeye çalışıyorum" dedi. 

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Seçmen sandık başında

Seçmen sandık başında

14:18 24 Haziran 2018
Gezici vezne yollarda

Gezici vezne yollarda

15:50 18 Haziran 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...