HAYIRSEVER KEPEZ

Kepez Belediyesi, taşınmazlarını eğitim, din, sosyal ve spor tesisi yapımına ve kamu yararına tahsis ederek örnek bir davranış gerçekleştiriyor. Kepez Belediye Meclisi, Temmuz ayı toplantısında, 32 gündem maddesini görüşerek karara bağladı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığında toplanan meclis, kamu kurumlarının ve kamu yararına çalışan derneklerin taleplerini karşılamaya devam ediyor.

Güncel 4 Temmuz 2017 15:48
HAYIRSEVER KEPEZ
-A +A

Kepez Belediyesi, taşınmazlarını eğitim, din, sosyal ve spor tesisi yapımına ve kamu yararına tahsis ederek örnek bir davranış gerçekleştiriyor.
Kepez Belediye Meclisi, Temmuz ayı toplantısında, 32 gündem maddesini görüşerek karara bağladı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığında toplanan meclis, kamu kurumlarının ve kamu yararına çalışan derneklerin taleplerini karşılamaya devam ediyor.
Kepez Belediye Meclisi, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Antalya Şubesi’nin, Fabrikalar Mahallesi’ndeki Kır Çiçeği Parkı içerisindeki sosyal tesisi ve idari binayı tahsis etme talebini karşıladı.Meclis, oy çokluğu ile sosyal tesis ve idari binayı 10 yıllığına Türkiye Yeşilay Cemiyeti Antalya Şubesi’ne tahsis etti.

TÜRKİYE YEŞİLAY CEMİYETİ’NİN YER TALEBİ KARŞILANDI

Başkan Hakan Tütüncü, tahsisle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:“Kır Çiçeği Parkı içerisindeki sosyal tesisimizi geçtiğimiz yıl kamu yararına çalışan dernek statüsünde olan Türk Kızılayı Kepez Şubesi Derneği’ne tahsis etmiştik. Mayıs ayı itibari ile Kızılay Kepez Şubesi’ne tahsis edilen bu bina artık hukuken kullanılamaz hale gelmiş. Şöyle ki, Kızılay, ilçe yapılanmalarının pek çoğunu Antalya’da fesih etmiş. Böylece bizim yapmış olduğumuz tahsis de boşa çıkmış oldu. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Antalya Şubesi, topluma yönelik yapılan ve yapılacak olan her türlü faaliyetini yürütmek amacıyla Kır Çiçeği Parkı’ndaki sosyal tesisin kendilerine tahsis edilmesini talep etmişlerdi. Meclis olarak aldığımız kararla bu talebi karşılamış olduk.”

KEPEZ’E SOSYAL BİLİMLER LİSESİ


Kepez Belediye Meclisi, ilçeye yeni bir okulun yapılmasının da önünü açtı. Geçtiğimiz günlerde Antalya Valiliği’nde, hayırsever işadamı Mustafa Yılmaz tarafından Ahatlı Mahallesi’ne inşa edilecek olan 24 derslikli Neriman-Erol Yılmaz Sosyal Bilimler Lisesi’nin yapım protokolü imzalanmıştı. Kepez Belediyesi de imar planında okul alanı olanAhatlı Mahallesi’ndeki 4 bin m2’lik taşınmasını sosyal bilimler lisesinin yapımı için Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis etti. Tahsis kararı da oy birliği ile meclisten geçti.

MİLLİ EĞİTİM’E OKUL ARSASI

Okul yapımından dolayı Mustafa Yılmaz’a teşekkür eden Başkan Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçmiş dönem meclis üyemiz olan Mustafa Yılmaz’ın annesi, geçtiğimiz ay içerisinde ebediyete intikal etti. Bir kez daha kendilerine başsağlığı temennilerini iletiyorum. Merhumeye de Allah’tan rahmet diliyorum. Sayın Yılmaz, rahmetli annesinin ve hayatta olan babasının ismini yaşatmak amacıyla Kepez’de eğitim kurumu yapma kararı almıştı. Ramazan Bayramı’ndan birkaç gün önce de Antalya Valiliğimizde yapım protokolünü imzaladık.
Görev süremiz içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı ve hayırsever işbirliği ile Kepez’e birçok okul kazandırdık. Bu alanda en önemli eksikliğimiz fen lisesi ve sosyal bilimler liseleriydi. Bu konuda bir adım atmalıydık. Sosyal bilimler lisesi ve fen liselerinin sosyal alandaki uzantılarıdır. Başarılı çocukların okuduğu çok önemli devlet kurumlarıdır. Kepez’in eğitim alanındaki bir eksikliğini ortadan kaldırmak suretiyle güzel bir okula sahip olmanın belediye başkanı olarak mutluluğunu yaşıyorum. Dostum Mustafa Yılmaz’a ve çok değerli ailesine şükranları bir kez daha ifade etmek istiyorum.Tahsisi yapar yapmaz, sosyal bilimler lisesinin inşası başlayacak. Eğitim kurumununinşaatının yüzde yüzü hayırsever tarafından karşılanacak.”

İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE LOJMAN KURS İÇİN ARSA

Kepez Belediyesi, Yeni Emek Mahallesi’nde imar planında cami yeri olarak ayrılan parseldeki 1665 m2 taşınmazını da Kur’an Kursu ve cami lojmanı yapımı için Kepez İlçe Müftülüğü’ne tahsis etti.Üzerinde Kepez Belediye Meclis Üyesi İsa Sarpdağ tarafından yaptırılan Reyyan Camii’nin bulunduğu taşınmazın İlçe Müftülüğü’ne tahsisi oy birliği meclisten geçti.  

Kaynak : Haber merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...