Hayırseverden hastaneye bağış

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı Kumluca Devlet Hastanesi'ne hayırsever Orduvar Akman tarafından 'dermatoskop' ve 'kriyoterapi' cihazı bağışlandı.

Güncel 15 Haziran 2017 16:22
Hayırseverden hastaneye bağış
-A +A

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı Kumluca Devlet Hastanesi'ne hayırsever Orduvar Akman tarafından 'dermatoskop' ve 'kriyoterapi' cihazı bağışlandı.
Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ayşegül Alkan, hayırsever Orduvar Akman tarafından cildiye polikliniğine 'dermatoskop' ve 'kriyoterapi' cihazı hediye edildiğini söyledi. Akman'ın maddi ve manevi anlamda her zaman kendilerine destek verdiğini belirten Dr. Alkan, desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Dermatoloji Uzmanı Dr. Durali Soytürk ise dermatoskop ve kriyoterepi hakkında bilgi verdi. Dermatoskopinin deri yüzeyinin, ışıklı bir büyütme sağlayan dermatoskop cihazı ile incelenmesi olduğunu anlatan Dr. Durali Soytürk, "Benlerin ve pigmentli diğer lezyonların tanısında yaygın bir şekilde tüm dünyada dermatologlar tarafından kullanılmakta. Dermatoskop, kulak muayenesinde kullanılan 'otoskop'a benzeyen deri tabakasını 10- 100 kere büyüterek görüntüleyen, özel optik enstrüman içeren, bir cihazdır. Dermatoskopik muayene ile benler, deri kanseri, ben dışındaki pigmentsiz lezyonların tanısı yapılabildiği gibi aynı zamanda derideki yabancı cisimler, parazitler, kan damarları, farklı deri tümörleri gibi cilt rahatsızlıklarının tanısı kolaylaşmaktadır" dedi.
Dr. Durali Soytürk 'kriyoterapi'nin ise halk arasında 'dondurma' tedavisi olarak adlandırıldığını, anormal dokuların dondurularak tahrip etmek esasına dayanan bir tedavi şekli olduğunu söyledi. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...