HİZMETİN KRALI

ALANYA BÖYLESİNİ GÖRMEDİ, 600 MİLYONLUK DEV YATIRIM…

Güncel 13 Haziran 2017 17:22
HİZMETİN KRALI
-A +A

Alanyalılarla iftarda buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya’ya 400 milyonu Büyükşehir Belediyesi, 200 milyonu Karayolları olmak üzere 600 milyon liranın üzerinde bir yatırım kazandırdıklarını söyledi.
Büyükşehir Belediyesi Alanya’da iftar sofrası kurdu. Alanyalıların yoğun katılım gösterdiği iftar yemeğine Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de katıldı. Türel, orucunu vatandaşlarla birlikte açtı. İftar yemeğinin ardından Alanyalılara seslenen Başkan Türel, Ramazan ayını kutlayarak, “Allah herkese kötü duygudan, kötü fikirden, kötü sözden, yalandan, riyadan, gıybetten, fitneden uzak bir oruç nasip etsin” dedi. Birlik beraberlik mesajları veren Türel, şehit ve gazileri de andı.

ŞANTİYELERİMİZ YÜKSELİYOR
Antalya kazanacaksa ben kaybedeyim anlayışıyla, riskler alarak Antalya’nın, çocukların geleceğine yatırım yapmaktan hiçbir zaman vazgeçmediğini vurgulayan Başkan Türel, şunları söyledi:
“Alanya’mızın her köşesinde artık şantiyelerimiz yükseliyor; hatta artık bazıları bitti bitiyor. İşte köprülü kavşaklarımız bayramda artık sizlerin hizmetinde olacak.  Hizmetlerimizi itibarsızlaştırmak, isteyenler bu hizmetleri Menderes Türel yapmıyor, karayolları yapıyor diyorlar. İyi de karayolları neden şimdiye kadar yapmadı bu hizmetleri hiç soru soranınız var mı? Hizmetlerin hepsini birlik beraberlik içerisinde yapıyoruz. Projelerini biz hazırlıyoruz. Projelerle Ankara’nın kapısını çalıyoruz.”

KISKANANLAR ÇATLASIN

Artık Türkiye’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bambaşka bir hizmet dönemi başladığını belirten Başkan Türel, “Önemli olan Alanya’mız eser kazansın, hizmet kazansın, kim yaparsa yapsın. Önemli olan bu kalıcı eserlerin Alanya’mızda kalmasıdır. Bu eserlerin, bu hizmetlerin gerçek sahibi sizlersiziniz. Tarih bir gün yazılıyorken Alanya’da tarihinde katlı köprülü kavşaklar Menderes döneminde yapıldı diye yazacak. Kıskananlar çatlasın” dedi.

ALANYA HALİ TÜRKİYE’NİN EN GÜZELİ OLACAK
Ak Köprü’yü hizmete açarak 12 mahalleyi birleştirdiklerini kaydeden Türel, “Alanya Hal Projemiz çok güzel bir şekilde yükselmeye başladı. Sadece Alanya Hal Projesi’nde Büyükşehir Belediyesi olarak 100 milyon yatırım yapıyoruz. Alanya Toptancı Hali Türkiye’nin en modern, en çağdaş, en güzel toptancı hali olacaktır” dedi.

ALANYA’NIN ÇÖPÜNDEN ELEKTRİK ÜRETİLECEK

Alanya’ya katı atık çevrim tesisi kuracaklarını söyleyen Başkan Türel, “Artık Alanyamız dünya şehri diyoruz; ama bunu iyice hak edecek hale getirmemiz lazım. Alanyamızda eskiden çöpü nereye depolayacağımızı kara kara düşünüyorduk. Şimdi Alanya’da katı atık çevrim tesisi kuruyoruz. Yani çöpten elektrik elde edeceğiz. Artık Alanya’nın çöpü altın oluyor haberiniz olsun. Böylelikle çöpten elektrik elde eden bir şehir haline geleceğiz. Bütün bürokratik süreçler tamamlandı” diye konuştu.

KADINLAR PLAJI TEMMUZ’DA HİZMETTE
İkinci kadınlar plajını Alanya’da Temmuz ayında açacaklarını söyleyen Başkan Türel, “Hanım kardeşlerimizin en güzel şekilde denizden istifadesini sağlayacağız. Böylelikle çok önemli bir hizmeti yerine getirmiş olacağız. Alanya ve Gazipaşa’dan ücretsiz servis koyacağız. Giriş ücretsiz, artık benim hanım kardeşlerim denize uzaktan bakmayacak” dedi.

HASTA YAKINLARINA SOSYAL TESİS

Artık Alanya’da hasta yakınlarının hastane bahçesindeki banklarda gecelemeyeceğini, ağaçların altında uyumayacaklarını söyleyen Türel, devlet hastanesinin yanında hasta yakınlarının en güzel şekilde kalacağı bir konaklama tesisi inşa edeceklerini, yüklenici firmaya yer teslimini yaptıklarını ifade etti.

5 BİN KİŞİYE YEMEK YARDIMI
Devlet hastanesi yanına konaklama tesisiyle birlikte 30 bin metrekarede çok güzel bir park yapacaklarını kaydeden Başkan Menderes Türel, “Tosmur’daki aşevimizi yakında hizmete açıyoruz. Günde 5 bin ihtiyacı olan vatandaşımızın ayağına aş götüreceğiz. Antalya’da sosyal kart projemizi 3 binden 10 bine çıkardık. Alanya’da da sosyal kart sayısını 250’den 850’ye yükselttik” şeklinde konuştu.

ALANYASPOR TESİSLERİ
Alanyaspor Tesisleri ile ilgili bütün bürokratik işlemleri tamamladıklarını belirten Başkan Türel, “Protokolünü başkanımızla beraber imzaladık. En kısa sürede temellerini atacağız ve Alanyaspor’a Avrupa’nın en iyi tesislerini Antalyaspor’dan sonra kazandıracağız. Alanyaspor her şeyin en iyisine layıktır, Alanyalılar her şeyin en iyisine layıktır” ifadelerini kullandı.

600 MİLYONLUK YATIRIM
Alanya’da 400 milyonu Büyükşehir Belediyesi, 200 milyonu Karayolları olmak üzere toplam 600 milyon liranın üzerinde bir yatırım kazandırdıklarını açıklayan Türel, “Bitirdiğimiz ve başlattığımız projelerle bu bütçe Alanya’mıza helal olsun. Alanya’mız her şeyin en güzeline layıktır” dedi.  

Kaynak : Haber merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...