İHRACAT KARDEŞLİĞİ

BATI AKDENİZ'DEN ÇİN'E SEFERLER ARTIRILACAK

Ekonomi 28 Mayıs 2017 14:35
İHRACAT KARDEŞLİĞİ
-A +A

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) ile Türkiye Çin Halk Cumhuriyeti İş Adamları Dostluk ve Dayanışma Derneği (TÜÇİAD) arasında işbirliği protokolü imzalandı.
BAİB, Çin pazarında daha etkili olabilmek ve birikimlerinden yararlanabilmek için TÜÇİAD ile iş birliği protokolü imzaladı. Protokole, BAİB Başkanı Mustafa Satıcı ve TÜÇİAD Genel Başkan Kemal Koçak imzaladı. BAİB'teki imza töreninde BAİB Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda TÜÇİAD Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Atılgan ile BAİB yönetim kurulu üyeleri de yer aldı.

BAİB- TÜÇİAD İŞBİRLİĞİ
Karşılıklı imzaların atılmasının ardından protokol ile ilgili bilgi veren BAİB Başkanı Mustafa Satıcı, "TÜÇİAD, Türkiye ile Çin arasındaki başta ticari olmak üzere ilişkilerin gelişmesi için uzun yıllardır çalışma yapıyor. Çin ile ticaretimize baktığımızda bizim aleyhimize bir tablo var. Tablo aleyhimize olsa da ihracatımızı artıracak potansiyel var. Bilindiği gibi bölgemizden en fazla Çin'e mermer ihraç ediyoruz. Çin'e kiraz ihracatının başlaması için de çalışmalar sürdürüyoruz. TÜÇİAD'ın Çin ile güçlü bağları ve önemli bir alt yapısı var. Bağlantı ve destek konusunda yardım alacağız" diye konuştu.

İHRACATIN ARTMASINI HEDEFLİYORUZ
Türkiye ve Çin arasındaki ilişkilerin gelişmesi için her alanda çalışmalar gerçekleştirdiklerini bildiren TÜÇİAD Genel Başkanı Kemal Koçak ise "İki ülke arasında orantısız bir ticaret var. Bu orantısız ticareti dengelemek, ihracatımızı artırmak için çalışıyoruz. Çin'e ürün ihraç etmenin önünü açmaya katkı sağlamak istiyoruz. Bu çerçevede imzaladığımız protokolün bölgemizden Çin'e gerçekleşen ihracatı artırmasını hedefliyoruz" diye konuştu.

DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...