İlk Mezunlarını Verdi

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 2016-2017 öğretim yılı sonunda ilk mezunlarını vermenin gururunu yaşadı.

Güncel 14 Temmuz 2017 14:15
İlk Mezunlarını Verdi
-A +A

Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’nda düzenlenen yemin törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Gürpınar, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Er, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Alper Kuştarcı, Doç. Dr. Çağatay Barutcigil, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İsmail Afşar, Antalya Diş Hekimleri Odası Başkanı Gassan Yücel, akademik, idari personel ile öğrenciler ve velileri katıldı.
 
Yemin töreninde konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Gürpınar; “Diş Hekimliği Fakültemizin ilk mezunlarını verdiğimiz bugün, bizler için çok anlamlı ve özel bir gün. Üniversitemizin yaklaşık 70 bin öğrencisi var. Bu yıl 12 bin  öğrenci mezun etmenin heyecanını yaşadık. 5 yıl önce de bu sahnede beyaz önlük töreniyle biraraya gelmiştik. 5 yılın sonunda başarılı bir şekilde mezun oluyorsunuz. Sizler çok iyi bir eğitim aldınız. Meslek hayatınıza atıldığınızda bunun farkını göreceksiniz.” dedi. Bu zorlu eğitim öğretim sürecinde en büyük teşekkürü ailelerin hakettiğini söyleyen Prof. Dr. Gürpınar, 5 yıl önce bizlere emanet ettiğiniz gözbebeği evlatlarınızı sizlere söz verdiğimiz gibi vatana, millete hayırlı bir şekilde yetiştirerek  mezun etmenin sevincini yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.
 
Bu yıl ilk mezunlarını vermenin gururunu yaşadıklarını söyleyen Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Er; “38 meslektaşımızı başarılı bir şekilde mezun ederek ülkemize ve vatanımıza faydalı bireyler olarak yetiştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Modern teknolojiler ile donatılmış klinikler, uluslararası standartlarda eğitimi, özverili akademik ve idari personelimizle sizlerin iyi bir eğitim alması için çabaladık. Sizler bilgi ve teknolojinin toplumsal refaha dönüşmesine öncülük edecek donanımla eğitimlerinizi tamamladınız. Sizlerin bilgili, çağdaş, çözümcü, etik ilkelerinden ödün vermeyen, insanı seven ve saygılı diş  hekimleri olarak yetiştiğinizi görmekten gurur duyuyorum. Sizler bizim ilk göz ağrılamızsınız, sizlere hayat boyu mutluluk ve başarılar diliyorum.” diye konuştu.
 
Diş hekimi mezunlarından Zeynep Alkan’ın müzik dinletisinin ardından mezunlar sırasıyla başarı belgelerini almak için sahneye çıktı. Daha sonra Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Er eşliğinde yemin eden mezunlar keplerini havaya fırlattılar.


Haber merkezi
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...