İSLAM’IN YÜKSELİŞİ

TÜM GEÇMİŞİNİ SİLDİ, MÜSLÜMAN OLDU…

Güncel 12 Haziran 2017 18:34
İSLAM’IN YÜKSELİŞİ
-A +A

Rusya vatandaşı Veronika Rukhlova, Antalya Müftülüğü'ndeki ihtida merasimi ile Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. Veronika, Türk kültürü ve İslam dinini araştırarak Müslüman olmaya karar verdiğini söyledi.
Önceki dini Hristiyanlık olan Veronika Kızı Anastasia Çelen’in bir yıl önce Türk vatandaşı olan ve Antalya’da yaşayan Kemal Çelen ile evlenerek Müslümanlığı seçmesi ile İslamiyet’i araştırmaya başladı.  Araştırmalarının sonucunda kızının ve damadının örneklerinde İslamiyet’i seçmeye karar verdi.

DÜNYA İSLAM'I SEÇİYOR
Ramazan ayında Müslüman olmaya karar vererek Antalya İl Müftülüğü’ne müracaat eden Rusya vatandaşı Veronika Rukhlova, İl Müftü Yardımcısı Osman Demirel tarafından yapılan ihtida merasimi ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadı. Yapılan merasimde Osman Demirel, tarafından İslam dininin temel itikat ve ibadet esasları hakkında bilgiler verilen Veronika’ya, İslam dini hakkında kaynak kitaplar hediye edildi.

OKUDU ARAŞTIRDI MÜSLÜMAN OLDU

Veronika, İslam’ın kendilerine aslı olmayan bilgilerle anlatıldığını, İslam’ı ve Müslümanları çok yanlış tanıdığını, İslam’ı gerçek kaynaklardan araştırdıktan sonra Müslüman olmaya karar verdiğini söyledi. Veronika, Müslüman olduğu için çok mutlu olduğunu ifade etti.
İl Müftü Yardımcısı Osman Demirel ise genç kadının Müslüman olma isteğini kendilerine bildirdiğini, bunun üzerine dualar eşliğinde gençlerin isteklerini yerine getirdiklerini kaydetti.
İhtida merasimi sırasında Müslüman olmak için gelen Veronika’ya yardımcı olmak amacıyla İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Vaizleri Gülhan Seda Tunç ve Ayşegül İyiyolbulan da hazır bulundular. 

Kaynak : Faruk ÇELİK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...