Kaş'a 10 mavi bayrak

Kaş İlçesi'nde 2017 yılı yaz sezonunda 10 noktada mavi bayrak dalgalanacak.

Turizm 11 Temmuz 2017 17:03
Kaş'a 10 mavi bayrak
-A +A

Kaş İlçesi'nde 2017 yılı yaz sezonunda 10 noktada mavi bayrak dalgalanacak.
Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından Kaş'taki 10 otel, plaj ve Kaş Marina mavi bayrakla ödüllendirildi. Mavi bayraklar tesislerde dalgalanmaya başladı. İlçe merkezindeki Aqua Princess Otel, Aquarius Hotel, Club Çapa Hotel Barbarossa, Derya Beach, Blanca Beach, Akçagerme Halk Plajı mavi bayrak almaya hak kazandı. Kalkan Mahallesi'ndeki Patara Prince Hotel, Kalamar Beach Club ve Kaş Belediyesi tarafından işletilen Kalkan Halk Plajı da mavi bayrak aldı.
Kaş Turizm Bürosu Sorumlusu Mustafa Aydın, "İkisi halk plajı olmak üzere 10 tesiste mavi bayrak dalgalanacak olması Kaş'ın deniz suyunun temizliğinin en güzel kanıtı. Kaş deniz suyu temizliği açısından Akdeniz'in en temiz yöresi. Kaş'ın her noktasında rahatça denize girilebilir. Akdeniz'in rengi Kaş'ta bir başka. Mavi bayrak, suyun temizliği, plajların düzeni ve emniyeti, çevre yönetimine veriliyor" dedi.
 
Mavi bayrak alan Kaş'taki iki halk plajından biri olan Akçagerme Halk Plajı'nı işleten Kaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Halil İbrahim Göçen de "8 yıldır Akçagerme Halk Plajı'nda aralıksız mavi bayrak dalgalanıyor. Bu mavi bayrak okulumuzun yöneticisinden öğretmenine ve öğrencisine bu plaja sahip çıkan personelimizin duyarlılığı sayesinde dalgalanıyor" diye konuştu. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...