KEPEZ’DEN ÖRNEK MALİ BAŞARI

Kepez Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın devam oturumunda yapılan bütçe görüşmelerinde, mali bir başarı kaydedildiği belirlendi.

Güncel 11 Ekim 2017 17:43
KEPEZ’DEN ÖRNEK MALİ BAŞARI
-A +A

2017 bütçesinin 30 milyon lira fazla verdiğini belirten Başkan Tütüncü, aslan payını yatırıma ayırdıklarını vurguladı.
Kepez Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın devam oturumu gerçekleşti. Yeni yılın bütçesinin onaylandığı meclis toplantında, yüzde 41’i doğrudan yatırımlara ayrılan 2018 bütçesinin 327 milyon 355 bin lira olduğu açıklandı. Göreve geldiklerinde borçlu bir belediye bütçesiyle karşılaştıklarını hatırlatan Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, sıkı bir mali disiplin uygulamalarının meyvesini verdiğini söyledi.

YATIRIMLAR YÜZDE 68 ARTI
İlçenin dört bir yanında şehirleşmeden sağlığa, eğitimden spora, sosyal alanların oluşturulmasından kültür ve sanata kadar yatırımların hız kesmediği 2017 yılında, 30 milyon lira bütçe fazlası verildiği duyuruldu. Başkan Tütüncü ve ekibin göreve geldiği 2009 yılına göre reelde yüzde 152 büyüme yaşandığı, yatırımlara ayrılan payın ise 2009 yılına göre yüzde 68 arttığı belirtildi.

ASLAN PAYI YATIRIMA
Bütçede en fazla payı yatırıma ayırdıklarını vurgulayan Tütüncü, yatırımlarla ilgili şu açılamayı yaptı; “Fen İşleri Müdürlüğü’ne ayırdığımız bütçeye baktığımızda, geçtiğimiz yıla göre yüzde 35’lık bir artışla 63 milyon 526 bin liralık bir bütçemiz. Bu bütçemizin 19 buçuğuna denk geliyor. Bu da geçtiğimiz yıla göre daha fazla asfalt, daha çok stabilize yol açılması ve daha çok çevre düzenlemesi anlamına geliyor. Diğer yatırımcı müdürlüğümüz Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün bütçesi de, geçtiğimiz yıla göre yüzde 14 artırılarak 24 milyon 583 bin lira ön görülmüştür. Üçüncü yatırımcı müdürlüğümüz olan Plan ve Proje Müdürlüğünde de, yüzde 24’lük bir artışla 32 milyon 254 bin liralık bir bütçe hedefi ön görülüyor. Bütün bunlarla birlikte bütçemizin yüzde 50’ye yatkını yatırım için kullanılıyor ki, bu rakam

ASFALTTA TÜM ZAMANLARIN REKORU
Yeni yılda başlatacakları yeni projeleri de açıklayan Tütüncü, imar yollarının açılmasına büyük önem verdiklerini ve 85 kilometre yeni yol açmayı hedeflediklerini söyledi. Bu yıl Kepez Belediyesinin stabilize yolda 50 kilometre hedef koyduğunu, asfaltta tüm zamanların rekorunu kırarak 190 bin ton asfalt dökeceklerinin ifade eden Tütüncü, belediyelerin şehirleşme performansının dökülen asfaltla orantılı olduğunu söyledi.  

Haber merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
KADINLARIN GÜCÜ ADINA

KADINLARIN GÜCÜ ADINA

15:41 17 Temmuz 2018
Yerel basına tam destek

Yerel basına tam destek

15:56 12 Temmuz 2018
Hastane eve geliyor

Hastane eve geliyor

15:04 13 Temmuz 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...