Kızına umut oldu

MİNİK KIZ, ANTALYA'DA ŞİFAYI BULDU…

Güncel 4 Haziran 2017 14:30
Kızına umut oldu
-A +A

Antalya'da annesinin böbreğiyle yaşama tutunan Bahreynli 5 yaşındaki Ghalya Muhammed Majet, ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Alper Demirbaş'a içten gülüşüyle teşekkür etti.
Dünyaya geldikten 2 ay sonra protein kaçağı nedeniyle idrar yollarından ameliyat edilen ancak sağlığı düzelmeyen Ghalya Muhammed Majet'in ailesine, böbrek nakli yapılması gerektiği söylendi. Bahreynli doktorların Ghalya'nın yaşının küçük olması nedeniyle bu ameliyatın zor olduğunu söylemeleri üzerine ailesi, Sağlık Bakanlığı ile irtibata geçti. Bahreyn Sağlık Bakanlığı'nın en iyi nakil merkezinin Türkiye'de olduğunu söylemesi üzerine araştırma yapan aile, Medical Park Antalya Hastane Kompleksi ile iletişime geçti.

ANNE BÖBREĞİNİ VERDİ
Anne 26 yaşındaki Fatma Muhammed Ali, iki çocuğundan ilki olan Ghalya ve eşi Muhammed Majet ile Antalya'ya gelerek, özel hastanenin Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ile görüştü. Ghalya Muhammed Majet, anneden yapılan nakille sağlığına kavuştu.
Kızıyla kan gruplarının aynı olduğunu söyleyen Bahreynli anne, "En başından bu yana 'Eğer çocuğum nakil olursa ben böbreğimi vereceğim' diyordum. Ameliyatının iyi bir merkezde olmasını istedik. Çok mutluyum. Yıllardır hastane hastane gezdik. Artık çocuğum sağlığına kavuştu" dedi.
Prof. Dr. Demirbaş ve ekibine, hastane personeline teşekkür eden Bahreynli anne, gülerek tek bir konuda sıkıntı çektiklerini onun da yemek kültürünün farklılığı olduğunu söyledi.

SAĞLIĞI GAYET İYİ
Ameliyattan 6 gün sonra taburcu edilen minik Ghalya, hastaneden ayrılmadan önce kendisini sağlığına kavuşturan Prof. Dr. Alper Demirbaş'ı ziyaret etti. Ghalya'nın ülkesinde zor dönemler geçirdiğini söyleyen Prof. Dr. Demirbaş, annesinin verdiği böbrekle yaşama yeniden merhaba diyen Ghalya'nın artık sağlığına kavuştuğunu söyledi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...