KOLEJDEN SONRA HEDEF ÜNİVERSİTE

51’inci yaşını kutlayan kırmızı beyazlı ekibe yeni müjdeler

Spor 9 Temmuz 2017 17:07
  KOLEJDEN SONRA HEDEF ÜNİVERSİTE
-A +A

Antalyaspor’a dünya standartlarında bir tesis kazandırdıklarını ifade eden Başkan Türel, yeni ideallerinin Antalyaspor Koleji’ni kurmak olduğunu belirtti. Türel, “Bunun bir sonraki aşaması artık Antalyaspor Akademisi yani üniversitesi” dedi
 
BAŞKANLAR HAZIR BULUNDU
Antalyaspor’un 51’inci yılı Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde düzenlenen törenle kutlandı.
Törene Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalyaspor A.Ş. Başkanı Ali Şafak Öztürk, Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır, Antalyaspor Vakfı Başkanı Dündar Uluğkay ve kırmızı beyazlı taraftarlar katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, özel bir günü yaşadıklarını ifade ederek, “Bugün günlerden Antalyaspor. Çünkü 07.07.2017. Bizim için aşk 7 harflidir, Antalya” dedi. “Geçmişte özlediğimiz Antalyaspor’u artık gelecekte tünelin ucunda hayal edebilir haldeyiz” diyen başkan Türel, “Tabi ki böyle bir günde Antalyasporumuzu kuran kurucu başkanımız Atilla Konuk ve arkadaşlarına, bugünlere taşıyan bütün başkanlarımıza ve yöneticilerimize, Antalyaspor’un geçmişinde büyük emeği olan futbolcularımıza, teknik adamlarımıza ve taraftarlarımıza minnet borçluyuz” diye konuştu.
 
DÜNYANIN EN ÖNEMLİ TESİSLERİ
Türel, konuşmasına şöyle devam etti: “Antalyaspor’un öyle tesisleri olacak ki o tesisler Avrupa’nın en iyi tesisleri olacak. Birçok kişi bana inanmamıştı, hani nerede demişti, işte bugün buraya gelen dünya futbolunun yıldızları, dünyanın en önemli kulüplerinde dahi böyle tesislerin olmadığını söylüyor. Futbol Federasyonu Başkanımız Yıldırım Demirören, Türkiye Futbol Direktörümüz Fatih Terim, tesisimizi ziyaret ettiğinde, benzeri düşünceleri paylaşmışlardı. Tesisi olmayan kulübün başarısı mümkün değildir. Antalyaspor maalesef hep fedakarlık, sıkıntı, meşakkat demekti. Hep günü kurtarmaya, sportif başarıların arkasından koşmaya çalışıyorken zaman zaman geleceği planlamakta zorluklar yaşadık. O yüzden geçmişte Antalyaspor’a hem belediye başkanlığım döneminde hem de Antalyaspor yönetiminde hem başkan hem de yönetim kurulu üyesi olarak yer aldığımda elimizden geldiği kadar maddi destek vermeye çalıştık.”
 
YENİ HAYALİMİZ ANTALYASPOR KOLEJİ
“Antalyaspor Koleji, bundan sonraki idealimiz. Yeni hayalimiz” diye konuşan başkan Türel, “Dünyanın dört bir köşesini gezdim. Dünyada bu işle ilgili en iyi spor akademilerini, en iyi spor okullarını ve kolejlerini bizzat ziyaret ettim. En son Miami’ye kardeş şehir protokolü imzalamaya gittiğimde Miami’ye araçla 5 saat uzaklıktaki dünyanın en önemli spor akademilerinden birini orada gördüm ve yetkilileriyle görüştüm. Dün arkadaşlarımızla yaptığımız toplantıda şimdi Spor Kolejimizin mimari projelerini de o gördüğümüz dünya örneklerini de göz önünde bulundurarak nihayete erdireceğiz. Bununla ilgili de Orman Genel Müdürlüğü’nden hemen tesisimizin yan tarafında 100 dönümlük bir alanın tahsisini aldık. Bütün bölgede hatta Türkiye’nin en yetenekli sporcularını daha ilkokulu bitirdikten sonra 10- 11 yaşında tarayacağız, Antalyaspor Koleji’nde hem eğiteceğiz hem de sportif gelişimlerini sağlayacağız. Tabi bunların meyvelerini görmek 10 sene 20 sene. Ama bunlar bugünden başlamazsa bunlarda netice alabilmek mümkün değil” dedi.
 
EMİN ADIMLARYA YÜRÜYECEK
Antalyaspor Koleji ile ilgili olarak iddialı konuşan Türel, “Antalyaspor Koleji, Türkiye’dekilerin, Avrupa’dakilerin, Amerika’dakilerin daha iyisi olacak. Çocuklarımızı orada Antalyasporumuzun altyapısına emanet ediyorken, onlar da aynı zamanda gelecekteki milli yıldızlarımız olacaklar. Sadece futbol olmayacak, birkaç farklı branşta sporcularımız ülkemizi temsil edecek. O milli yıldızlar, Antalyaspor’a büyük bonservis bedelleri ile ciddi bir gelir kazandıracaklar. Ayrıca özel okul yani kolej eğitiminden de elde edeceğimiz gelirlerle bizim bu işi daha da büyütme imkanımız söz konusu olacak. Bunun bir sonraki aşaması artık Antalyaspor Akademisi yani üniversitesi. İnşallah kolejden sonra bu hedefe yöneleceğiz. Bunları anlatınca güzel geliyor, sanki bir hayal, masal gibi geliyor ama nasıl ki ben bu tesisleri ilk dönem belediye başkanlığımdan beri anlatıyorken yine hayal gibi görünürken gerçekleştiyse, Allah’ın izni ile bunu da gerçekleştireceğiz. Antalyasporumuz çok daha emin adımlarla geleceğe yürüyecek” ifadelerini kullandı.

Murat ESENTEKİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...