Konyaaltı’nda örnek atölye

Konyaaltı Belediyesi, çöp konteynerlerini kendi atölyelerinde yeniliyor; geri dönüşüm konteynerlerini ise kendi baskı atölyesinde ürettiği afişlerle kaplıyor.

Eğitim 15 Eylül 2017 18:51
Konyaaltı’nda örnek atölye
-A +A

Konyaaltı Belediyesi, çöp konteynerlerini kendi atölyelerinde yeniliyor; geri dönüşüm konteynerlerini ise kendi baskı atölyesinde ürettiği afişlerle kaplıyor.
Konyaaltı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü şantiyesinde, yeraltı çöp konteyneri üretiminden, bakım ve onarımına, geri dönüşüm kutularının üretiminden kaplamasına pek çok işlemi kenti atölyelerinde yapıyor.

ATÖLYELER SANAYİ GİBİ ÇALIŞIYOR
Konyaaltı Belediyesi 'Yeraltı Çöp Konteyneri' projesiyle, konteynerlerin büyük bir bölümünü yerin altına aldı. Temizlik İşleri Müdürlüğü atölyelerinde üretimi yapılan yeraltı konteynerleri, yer üstünde yaygın kullanılanlardan dört kat daha fazla çöp alıyor. Böylece kent sakinleri çöp kokusundan ve görsel kirlilikten kurtuluyor. Eskiyen ve kullanılamaz hale gelen çöp konteynerleri de yine bu atölyelerde bakıma alınıyor, onarılıp yenileniyor.

KENDİ ATÖLYELERİNDE ÜRETİYOR
Geri dönüşüm konteynerleri ise ayrı bir atölyede işlem görüyor. Konyaaltı Belediyesi, geri dönüşüm konteynerlerin dış yüzeyini saran afişleri de yine kendi baskı atölyesinde yapıyor. Afişler, konteynerleri kaplayacak biçimde kesiliyor. Konteynerler, köpükle ıslatılıyor ve geri dönüşüm işaretlerinin yer aldığı afişle kaplanıyor.

KONTEYNERLER YER ALTINA
Belediye Başkanı Muhittin Böcek, öncelikli olarak okul ve kamu kurumları çevresindeki konteynerlerin tamamını yer altına aldıklarını kaydetti. Nüfusun yoğun olduğu sitelerde ve mahallelerde konteynerleri yeraltına aldıklarını ifade eden Başkan Böcek, eskiyen konteynerleri de yine kendi atölyelerinde onardıklarını söyledi. Günlük ortalama 15 konteynerini onarıp yenilediklerini dile getiren Muhittin Böcek, bu işlemlerin kendilerine önemli ölçüde tasarruf sağladığını kaydetti. 

Kaynak : Haber merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...