MAVİ SEDİR

Oksijen cennetinin içinde Türkiye’nin şifa oteli:

Güncel 5 Temmuz 2017 15:55
MAVİ SEDİR
-A +A

Astım, koah ve solunum yetmezliği çekenlerin merkezi haline gelen Isparta’nın Şarkikarağaç ilçesi, bölgenin yıldızı olmaya aday
 
Hafta sonu Antalya’nın kavuran sıcaklarına bir mola verip kendimi sessizliğin ve doğanın merkezine bıraktım. Dünyadaki üçüncü oksijen deposu Mavi Sedir Ormanları’nın bulunduğu Isparta Şarkikarağaç’da bulunan Kızıldağ Milli Parkı’na ailecek bir ziyaret gerçekleştirdik. Ülkemizin dört bir yanından akın akın buraya gelen vatandaşlarımızın yanında birçok Avrupa ülkesinde yaşayan, astım, koah ve solunum yetmezliği çeken hastaların doğanın tedavi ettiği bu eşsiz ortama koşmanın heyecanı ile sağlık turizmine dikkatlerinizi çekmek istiyorum.
 
TÜRKİYE’DE TEK
Mavi Sedir Otel Kızıldağ Milli Parkı içerisinde bir dağ. Karacamıyla, sedir ağaçlarıyla meşe ve ardıç ağaçlarıyla bol oksijenli bir ortam sunan Kızıldağ Milli Parkı Türkiye’de mavi yapraklı sedir ormanının bulunduğu ‘Tek bölgedir’. Oksijeni bol olduğu için solunum yetmezliği hastaların burada iyileştiği ve sağlıklarına kavuştuğu bilinmektedir. Birçok solunum hastalığının iyileşmesi için 21 gün kalmanın yeterli olduğu söylenmektedir. Mavi Sedir Otel sağlık turizmi için önemli bir merkez olmayı hedeflemektedir.
 
SPORCULARIN GÖZDESİ
Mavi Sedir Otel sahip olduğu konaklama imkanları, personel kalitesi ve eşsiz Kızıdağ Milli Parkı avantajları ile sezon öncesi oksijen depolamak isteyen sporcularında gözdesi olma yolunda hızla ilerlemekte. Sezon öncesi hazırlık kampları için gerekli olan koşu parkuru, ilçe içerisinde bulunan antrenman sahası, kapalı spor salonu imkanları ile artık sporcu kafilelerinin Dünya’nın en kaliteli oksijen Mavi Sedir Ormanı ile Kızıldağ’da.
 
KAN YENİLENİYOR
Kızıldağ Milli Parkı oksijen yoğunluğu bakımından Dünya da üçüncü sırada yer alıyor. Oksijen yoğunluğu sadece solunum yetmezliğine değil doğal ozon tedavisi ile kan hücrelerinin yenilenmesi, bunun yanı sıra cilt hastalıklarına da iyi geliyor. Kızıldağ alt florası çok zengin bir tür yapısına sahip olup sadece tıbbi ve aromatik bitki sayısı 80’in üzerinde yer alırken bitki örtüsünün yüzde 15’i de Endemik türler oluşturmaktadır.
 
YOK YOK!
Isparta Şarkikarağaç Kızıldağ Milil Parkı içinde yer alan Mavi Sedir Otel 1430 rakım da mavi sedir ağaçları ile çevrili Kızıldağ Milli Parkı’nda alacarte restoranı, kafe, ocakbaşı, organik köy kahvaltısı, düğün, nişan salonu, spa hamam, bahar odası, sauna fitnes merkezi, toplantı salonları ve piknik alanları ile bölgenin parlayan yıldızı oldu. Mavi Sedir Otel Kızıldağ Milli Parkı içerisinde şehir merkezine 3 kilometre Eğirdir’e 80, Isparta merkezine 112, Konya iline ise 110,  Antalya Merkeze 220, Ankara’ya 290 kilometre mesafe uzaklıktadır.
 
DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA
İşletme Sahibi Ümit Güzel, “Zengin alternatif tercihleri ve kişisel zevklere uygun Mavi Sedir Hotel’de müşterilerimiz ve yerli, yabancı ziyaretçilerimiz hayallerdeki tatili yaşaması için tüm çalışmalarımızı tamamladık. Tüm bunları belirtirken sağlığını önemseyenler için ise olağanüstü alternatifler ile dolu otelimiz dünyanın dört bir yanından müşterilerini ağırlamaktadır” dedi
 
ŞAHİT OLACAKSINIZ
Ümit Güzel ayrıca, “Dünya da 3 ülkede ve Türkiye’de sadece Kızıldağ Milli parkı’nda yetişen Mavi Sedir Kızılçam WHO Dünya Sağlık örgütünün verilerine göre Dünyadaki 3’ncü en saf ve temiz oksijen deposu olarak tescillenmiştir. Böylesine eşsiz bir doğada yaşayarak kalınarak 1 hafta ya da 21 günün hücrelerdeki yenilenme sürecisini desteklemesiyle mucizelere ve bedeninizdeki farklılıklara bizzat şahit olacaksınız” diye konuştu.

 
Hazırlayan: Hidayet GÜLTEKİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...