MİLYONLUK İMAJ

BÜYÜKŞEHİR İLE DEMRE’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Güncel 15 Haziran 2017 17:10
MİLYONLUK İMAJ
-A +A

Büyükşehir Belediyesi tarafından Demre'de yürütülen Noel Baba Meydanı, Müze Caddesi, Cumhuriyet Meydanı düzenlemesinde sona gelindi.
Noel Baba Kilisesi ile dünyanın en önemli turizm merkezlerinden Demre'ye modern bir meydan düzenlemesi kazandırmak üzere kolları sıvayan Büyükşehir Belediyesi, Demre Meydan Düzenlemesi Projesi'nde sona yaklaştı. Zemin kaplamalarının neredeyse tamamlandığı projede havuz imalatları ve peyzaj düzenlemeleri yapılıyor. Çalışmanın devam ettiği proje ile Noel Baba Meydanı, Müze Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı daha yeşil, daha modern ve daha bütüncül bir görünüme kavuşacak. Dünyaca ünlü Noel Baba Kilisesi'nin önünde, kilisenin ihtişamını daha da öne çıkaracak sade bir meydan düzenlemesi yapılıyor.

ENGELLİ VE ÇEVRE DOSTU
İlçe turizmine büyük katkı sağlayacak proje ile Demre'de kent mobilyaları, gölgelikli dinlenme alanları ve peyzajı ile engelli dostu bir kent meydanı planlandı. Aynı zamanda görsel kirlilik yaratan unsurlar ortadan kaldırılırken yeşil doku korunarak çevre dostu bir meydan hazırlandı. Noel Baba Meydanı, Müze Caddesi, Cumhuriyet Meydanı'nı kapsayan 14 bin metrekarelik meydan ve bağlantı yolları da proje kapsamında yenileniyor.

5 MİLYONA MAL OLACAK
Cumhuriyet Meydanı ve Belediye önü de proje kapsamında yeniden düzenlendi. Atatürk heykeli önündeki meydan genişletilerek daha büyük bir tören alanı oluşturuldu. Pergoleler ve kademeli ahşap tribünler konularak, vatandaşların meydanı kullanması sağlanacak. Belediye önündeki çay bahçesi korunurken, meydanda bir de havuz olacak. Yaklaşık 5 milyon TL harcanarak tamamlanan proje ile Demre, yeni görüntüsüyle bir cazibe merkezi haline gelecek.  DHA
 
Yeniköy asfaltla tanıştı
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manavgat Yeniköy Mahalle yolunu sathi kaplama asfalt ile buluşturdu. Mahalle sakinleri tozlu topraklı yoldan kurtulmanın sevincini yaşadı.
Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Manavgat’a bağlı Yeniköy Mahalle yolunu sathi kaplama asfalt ile buluşturdu. Daha önce asfalt olmadığı için stablize yolda toz toprak içinde gidip geldiklerini dile getiren mahalle sakinleri, yolun çok kısa bir süre içerisinde hazırlanarak çalışmalara başlanmasını sevinçle karşıladı. Mahalle sakinleri toplam 14 kilometrelik yolun asfaltlanmasından dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir Yeniköy Mahalle yolunda yürütülen asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Haber merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...