Mor Makas'a tescil

Muratpaşa Belediyesi, kendisini Türkiye'de kadına yönelik şiddetle, çocuk gelinlerle mücadele ve kadının toplumsal hayattaki konumu güçlendirmek amacıyla yürütülen çalışmalarda öncü kurumlar arasına taşıyan Al Yazma ve Mor Makas projelerinin marka tescilini gerçekleştirdi.

Güncel 10 Eylül 2017 15:35
Mor Makas'a tescil
-A +A

Muratpaşa'da kadın cinayetlerine karşı bir simge olarak ortaya çıkan ve bugün 3 kadın danışma merkeziyle kadına yönelik şiddete karşı mücadelesini çeşitli alanlara taşıyan Al Yazma, Muratpaşa Belediyesi'nin tescilli markası oldu. Tiyatro kurslarından yabancı dil eğitimlerine ve aile terapisiyle Antalya'da 3 bine kadına ulaşan Al Yazma çalışmaları, Muratpaşa Belediyesi'nin markası olarak Türk Marka ve Patent Kurumu'nca tescil edildi.Al Yazma'yla birlikte Muratpaşa Belediyesi'nin çocuk gelinlere karşı ilçedeki tüm kadın kuaförlerini birer danışman, kuaför salonlarını ise kadın danışma merkezi haline getiren Mor Makas çalışması da 10 yıl süreyle tescil edildi.

DAHA BARIŞÇIL BİR KENT
Marka tescil belgelerini teslim alan Başkan Uysal, kadına yönelik şiddetin Türkiye'nin de içinde yer aldığı geniş bir coğrafyada çok derin bir sorun olduğunu söyledi. Bu nedenle mücadelenin tüm toplum kesimleriyle birlikte yürütülmesi gerektiğini belirten Başkan Uysal, “Al Yazma ve Mor Makas bu mücadelenin toplumsallaşması anlamında çok önemli misyon üstlendi. Her iki çalışmamız da daha barışçıl, daha az şiddet içeren bir kent olma yolunda attığımız önemli adımlardan oldu" dedi.

DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...