Mucizenin hikâyesi

YÜZDE 100 UYUMLU BÖBREKLE YAŞAMA TUTUNDU

Sağlık 20 Eylül 2017 16:16
Mucizenin hikâyesi
-A +A

Samsun'un Ladik İlçesi'nde oturan 4 çocuk 7 torun sahibi 70 yaşındaki Şemsi Kara, kadavradan yüzde 100 uyumlu böbrek nakliyle yaşama tutundu.
Ladik'te oturan Şemsi Kara, 11 yıl önce fenalaşınca devlet hastanesine götürüldü. Yapılan muayene ve testler neticesinde her iki böbreğinin de iflas ettiği tespit edilen Kara, hemodiyaliz tedavisine başladı. Doktorları, 2 yıl önce de böbrek nakli olması gerektiğini söyleyip, Kara'yı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi'ne sevk etti. Nakil dosyası hazırlanan Kara, Sağlık Bakanlığı Organ Bekleme Sırası'na yazılarak böbrek nakli olacağı günü bekledi. Şemsi Kara, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nde, Hastane Başhekimi ve Organ Nakli Merkez Müdürü Prof. Dr. Bülent Aydınlı ve ekibi tarafından 11 gün önce gerçekleştirilen kadavradan yüzde 100 uyumlu böbrek nakliyle yaşama tutundu.

HİÇ UMUDUM YOKTU
Diyaliz tedavisi gördüğü 11 yılın çok zor geçtiğini, bekleme sırasına kaydolduktan sonra 2 kez böbrek çıktığını, ancak testler neticesinde uygun görülmediğini söyleyen Kara, "Bu sefer tam uyumlu böbrek bulundu. Hiç umudum yoktu. Olmaz demesinler, hayatta her şey oluyor, nasipse insan 70 yaşında da böbrek nakli olup hayata tutunuyor. Bağış yapanlara teşekkür ediyorum. Hayatını kaybeden, organları bağışlanan kişiye de rahmet diliyorum" diye konuştu.

DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
KADINLARIN GÜCÜ ADINA

KADINLARIN GÜCÜ ADINA

15:41 17 Temmuz 2018
Hastane eve geliyor

Hastane eve geliyor

15:04 13 Temmuz 2018
AKREP’TEN GOLLÜ PROVA

AKREP’TEN GOLLÜ PROVA

16:45 13 Temmuz 2018
OSB'de karikatür heyecanı

OSB'de karikatür heyecanı

16:32 13 Temmuz 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...