Olaysız anma

2 Temmuz 1993 tarihinde Pir Sultan Abdal Anma Etkinlikleri sırasında meydana gelen olaylarda yaşamını yitirenler Sivas Katliamı'nın 24. yılında Antalya’da anıldı

Güncel 3 Temmuz 2017 17:03
Olaysız anma
-A +A

2 Temmuz 1993 tarihinde Pir Sultan Abdal Anma Etkinlikleri sırasında meydana gelen olaylarda yaşamını yitirenler Sivas Katliamı'nın 24. yılında Antalya’da anıldı.
 
Antalya’da Alevi Bektaşi Federasyonu ile Antalya Emek ve Demokrasi güçlerinin çağrısıyla önceki gün Sivas katliamının 24. yılında yaşamını yitirenleri anmak için eylem düzenlendi. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Halkevleri, Devrimci İşçi Partisi’nin de aralarında olduğu siyasi parti ve derneklerin üyelerinden oluşan yaklaşık 100 kişilik grup Attalos Heykeli önünde toplandı. Grup adına basın açıklamasını okuyan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Antalya Şubesi üyesi Ersin Elyakut, 24 yıldır sürdürdükleri hak ve hakikat arayışlarından vazgeçmeyeceklerini belirtti.
 
24 YIL OLDU
Elyakut, "2 Temmuz 1993 tarihinde bizlere yaşatılan kara günün üzerinden 24 yıl geçti. Bizler o günden beri sürdürdüğümüz mücadeleyi aynı kararlılıkla, aynı inatla sürdürüyoruz. Madımak Oteli Utanç Müzesi olana kadar aynı kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu. Basın açıklamasının ardından 1993 yılında Madımak Oteli'nden yaşamının yitirenlerin isimleri tek tek okunurken grup üyeleri olaysız bir şekilde dağıldı.

Kaynak : Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...