Önce diploma sonra iftar

Uluslararası Antalya Üniversitesi’nde mezuniyet heyecanı yaşandı.

Güncel 15 Haziran 2017 16:56
Önce diploma sonra iftar
-A +A

Uluslararası Antalya Üniversitesi’nde mezuniyet heyecanı yaşandı.
Uluslararası Antalya Üniversitesi'nin ilk mezuniyet töreni, Döşemealtı İlçesi'ndeki kampüsünde gerçekleştirildi. Üniversitenin ilk mezunlarını verdiği törene Vali Münir Karaloğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Rektör Prof. Dr. İsmail Yüksek, üniversitenin mütevelli heyeti başkanı iş adamı Fettah Tamince, Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, mezun olan 217 lisans ile 35 yüksek lisans öğrencisi ve aileleri katıldı.

“ONURLU BİR TOPLUM İSTİYORUZ”
Törende Vali Münir Karaloğlu, üniversitenin henüz çiçeği burnunda olmasına rağmen belli marka değerinin oluştuğunu söyledi. Sadece iyi eğitim vermeyi hedeflemediklerini belirten Karaloğlu, "İyi eğitim vermek meseleleri çözmüş olsaydı 15 Temmuz'u bu toplum yaşamazdı. 15 Temmuz'da bu topluma kurşun yağdıranlar bu ülkenin en iyi eğitim almış kişileriydi. Ama milli ve yerli değillerdi. Fazilet ve şahsiyet sahibi değillerdi ki milletin silahını millete doğrulttular. Biz bunu aşmak istiyoruz. Biz şahsiyetli, onurlu, toplumsal değerlerine sahip çıkan gençlik yetiştirmek istiyoruz" dedi.
Konuşmaların ardından mezun olan öğrenciler mezuniyet yeminini Türkçe ve İngilizce okudu. Üniversiteyi birincilikle tamamlayan Durmuş Alp Emre Acar ise yaş kütüğüne dönem plaketi çakan ilk öğrenci oldu. Tören, fakültelerini birincilikle tamamlayan öğrencilere diploma taktimi ve ardından verilen iftar yemeği ile sona erdi. 

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...