Ortodonti Uzmanı Göreve Başladı

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Ortodonti Uzmanı Esra Ağaoğlu hasta kabulüne başlamıştır.

Güncel 10 Temmuz 2017 15:20
Ortodonti Uzmanı Göreve Başladı
-A +A

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Ortodonti Uzmanı Esra Ağaoğlu hasta kabulüne başlamıştır.
 
Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekim Vekili Dt. Murat Yılmaz “Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kaliteli, güvenilir sağlık hizmetleri sunumu noktasında her zaman kendisini yenileme ve geliştirme gayreti içinde olmuştur ve olmaya devam edecektir. Merkezimize Ortodonti uzmanı olarak ataması yapılan Dr. Esra Ağaoğlu’nun Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ailesine katılmasından dolayı mutluyuz. Doktorumuz, merkezimize bağlı Meltem Diş Polikliniği’nde hasta kabulüne başlamıştır. Kendisine yeni görev yerinde başarılar dilerim” dedi.

Ortodonti Uzmanı Dr. Esra Ağaoğlu, “Ortodonti kelimesi Latince de orthos “düzgün” ve dontos “diş” kelimelerinden oluşmaktadır. Ortodonti, diş hekimliğinde diş ve çene düzensizliklerinin teşhis ve tedavisi ile ilgilenen uzmanlık alanıdır” dedi. Ortodontik tedavideki amacın, diş ve çene anomalilerini düzeltmek, ideal diş-çene-yüz estetiğini sağlamak ve fonksiyonlarını iyileştirmek olduğunu ifade eden Ağaoğlu, çocuklarda ortodontik tedavinin çene gelişimine yardım ederek dişlerin doğru pozisyonu almalarını sağladığını, yetişkinlerde ise var olan çapraşıklık ve kapanış bozukluklarının düzeltildiğini belirtti. Ayrıca Ağaoğlu; ağız diş sağlığının geliştirilmesi genel sağlığın da iyileşmesine yardımcı olarak kişinin özgüvenini artırır dedi.
 
Ortodonti Uzmanı Dr. Esra Ağaoğlu Kimdir?

Ondokuz Mayıs Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2009 yılında mezun olmuştur. 2010-2016 yılları arasında Cumhuriyet Üniversitesi’nde uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. 2016-2017 yılları arasında Tekirdağ Devlet Hastanesi’nde görev yapmıştır. 2017 yılı Temmuz ayı itibari ile Merkezimize bağlı Meltem Diş Polikliniği’nde hasta kabulüne başlamıştır.
 

Kaynak : Haber merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...