Otopark sorunu çözülüyor

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde yoğunluk nedeniyle yaşanan otopark soru üzerine 300 araçlık ek alan oluşturuldu.

Güncel 2 Temmuz 2017 17:12
Otopark sorunu çözülüyor
-A +A

AÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, hastanenin mevcut 1550 araç kapasiteli otoparkının yetersiz kaldığını söyledi. Hastane çalışanları, hasta ve hasta yakınlarının yaşadıkları otopark sorununu çözmek için çalışma başlattıklarını anlatan Prof. Dr. Ünal, hastane acil servisinin hemen karşısında yer alan 4500 metrekarelik alanın Konyaaltı Belediyesi tarafından asfaltlandığını ve kullanıma sunulduğunu söyledi.


Öğretim üyelerine ait otopark alanlarının da üstlerinin kapatılması ve yenilenmesi için çalışmaların sürdüğüne değinen Prof. Dr. Ünal, "Hastanenin otopark kapasitesi 1550 iken yapılan çalışmalar neticesinde 1800'e çıkartılıyor. Kapasite artırımı için her alanı değerlendiriyoruz, çalışmalarımız bu yönde de sürüyor. Otopark sahalarındaki sorunlar bölge bölge ele alınarak çözümlenecek" diye konuştu.

RAHATLAMA OLACAK
Yeni yapılan park alanlarıyla otopark sorununda rahatlama sağlanacağını söyleyen Prof. Dr. Mustafa Ünal, “Hastanenin çıkış kapısını değiştiriyoruz. Karayollarının düzenlemesini bekliyoruz. Ayrıca hastaneden ilk 15 dakika içinde çıkış yapanlardan ücret almayacağız. 15 dakikadan sonra da kademeli ücretlendirme yapacağız. Sirkülasyon daha hızlı olacak ve otopark sorunu düzelecek diye düşünüyoruz. Bütün bunları yaptıktan sonra da kreş alanının yanında katlı otopark projemiz var. Bu proje de tamamlandığında otopark sorunu tamamen çözülmüş olacak" dedi.
DHA
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...