Sandıktan HAYIR çıktı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Giritli Parkı için üç mahallede kararını aldığı referandum sona erdi. 16 bin seçmen ve bölge esnafının oy kullandığı referandumdan ‘hayır’ oyu çıktı.

Güncel 11 Haziran 2017 19:29
Sandıktan HAYIR çıktı
-A +A

Antalya Muratpaşa İlçesi Üçgen Mahallesi’ndeki Giritli Parkı için yapılan referandumda Cumhuriyet, Üçgen mahalleleri seçmenleri oy kulandılar. Oy kullanmaya genç, yaşlı, engelli vatandaşlarda ilgi gösterdi. Yapılan referandum sonuçları saat 18.30 itibariyle kesinleşti. Cumhuriyet ve Üçgen Mahallesi’nde yaşayan 16 bin seçmen kütüğünde kaydı olan mahalle sakinleri ve Şarampol esnafı 08.30-17.00 saatleri arasında muhtarlıklarda kurulan sandıklarda oy kullandı.
Referandumda, Cumhuriyet Mahallesinde 5 sandıkta 7 bin 500 seçmenden bin 249 kişi oy kullandı. 221 ‘Evet’ Bin10 ‘Hayır’ oyu çıktı.  Esnaf sandığında ise Üçgen Mahallesinde ise; yine 5 sandıkta Bin 851 seçmen ‘Hayır’, 139 kişi ‘Evet’ oyu kullandı.

REFERANDUM GEÇMİŞİ
Muratpaşa ilçesinde yer alan Giritli Parkı, Şarampol Projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından otopark alanına çevrilmek istenince bölgede yaşayan halkın bir bölümünden tepkiler gelmiş Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel park için referandum düzenlenmesine karar vermişti.

Faruk ÇELİK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Seçmen sandık başında

Seçmen sandık başında

14:18 24 Haziran 2018
Gezici vezne yollarda

Gezici vezne yollarda

15:50 18 Haziran 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...