Senatodan mesaj var

15 Temmuz darbe ve işgal girişimi; milli irade ve demokrasimize karşı Cumhuriyet tarihinde eşi ve benzeri olmayan bir kalkışma ve şerefli Türk ordusunun içerisine sızmış FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarının kendilerine emanet edilen tanklar, uçaklar ve silahlarla devleti ve ülkeyi ele geçirme çabası ve denemesidir.

Güncel 13 Temmuz 2017 16:50
Senatodan mesaj var
-A +A

Ülkemiz demokrasisini temsil eden Cumhurbaşkanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi makamı başta olmak üzere sivil halkı da hedef alan saldırılarla topyekun bir millet sindirilmeye, diz çöktürülmeye ve esir alınmaya çalışılmıştır. Ancak Türk Milletinin darbe ve işgalcilere karşı tek yürek ve tek vücut olarak sergilediği kararlı duruş demokrasi kültürüne bağlılığımız kadar, Türk demokrasisi adına kıymetli bir gösterge ve gelecekte de milletimize ve milli iradeye karşı uzanacak her el karşısındaki demokratik irademizi yansıtıcı bir karar olmuştur.
Ne yazık ki kendisini kamufle etmeyi başarmış, milli ve dini değerlerimizi istismar ederek yerel ve küresel ölçekli ağlar şebekesi inşa eden FETÖ/PDY, ülkemizin en hassas kurumlarına kadar sızmış ve koloniler inşa etmiştir. Siyasi bir yapı kurmaksızın milletin ve devletin ihtiyaçlarına göre farklı şekiller alan FETÖ/PDY; medya, eğitim, finans, emniyet, ordu ve yargı kurumları üzerinden kirli ve sinsi amaçlarına ulaşmayı hedeflemiştir. 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilmeye çalışılan darbe ve işgal girişimi; Cumhurbaşkanımızın kararlı tavrı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunan siyasi partilerimizin partiler üstü mutabakatı ve bu makamların meşruiyet kaynağı olan aziz milletimizin destansı direnişi ile akamete uğratılmıştır. Milletimizin o gece sergilediği demokratik tavır, aynı gaye doğrultusunda yüreklerin topyekun birlikte attıkça neleri başarabileceğini bir kez daha tüm dünyaya göstermiş ve Türk milletinin, demokratik yollarla tecelli etmiş olan iradesini koruma pahasına neleri göze alabileceğinin de en güzel örneğini oluşturmuştur.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Akdeniz Üniversitesi olarak; demokratik hak ve özgürlüklerden ödün vermeden bilimin, ahlakın ve insani vicdanın ışığında daha güçlü ve azimli bir şekilde çalışacağımızı ve genç nesillerimizi geleceğe hazırlama ve demokratik değerlerle donatma konusunda daha fazla istek ve çaba içerisinde olacağımızı bir kez daha teyit ediyoruz. 15 Temmuz’da demokrasimize, devletimize, milletimize ve cumhuriyetimize yapılanları asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bu zor günlerde demokrasimiz, ülkemiz ve necip Türk milletinin yanında duran, destek mesajları ileten tüm dost ve kardeş kurum ve ülkeleri de buradan selamlıyoruz. Milli iradeye, demokrasiye ve cumhuriyetimize sahip çıkma adına yılmadan yürüyeceğimize Yüce Türk Milleti önünde söz veriyor, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıl dönümünde canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehit yakınlarımıza başsağlığı ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Haber merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...