Tanklardan güçlü kadınlar

KADEM ‘Tanklardan Güçlü Kadınlar ’ konulu söyleşi ve sergi açılışı gerçekleştirdi.

Güncel 12 Temmuz 2017 16:47
Tanklardan güçlü kadınlar
-A +A

KADEM ‘Tanklardan Güçlü Kadınlar ’ konulu söyleşi ve sergi açılışı gerçekleştirdi.
 
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Antalya Temsilciliği "Tanklardan Güçlü Kadınlar " konulu söyleşi ve sergi açılışı gerçekleştirdi. Moderatörlüğünü KADEM İl Temsilcisi Zeynep Ayşe Taş'ın yaptığı söyleşide 15 Temmuz Gazisi Ayla Aşkın konuşmacı olarak yer aldı.
 
Antalya Valiliği 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları kapsamında  ALANYA ‘da  yapılan  söyleşiye , Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu , Alaaddin Keykubat Üniversite Rektörü Prof.Dr.Ahmet Pınarbaşı , Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, Milli Eğitim İlçe Müdürü Hüseyin Er , Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak, STK Temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.


Alanya Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleşen söyleşinin açılış konuşmasını yapan KADEM  üyesi  Sibel ÇELİK’Türkiye 15 Temmuz’da büyük bir tehlike atlattı. İhanetin en büyüğünü gördük o gece . Ama kahraman milletimiz vatanını darbecilere teslim etmedi. 250 vatan evladı şehit düştü. Tanklara yürekleri ve bilekleriyle direnen kadınlarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız hainlere geçit vermedi. Kahraman milletimizin dik duruşu tankların gücünü yendi’’ dedi.
 
15 Temmuz şehitleri için hatim duasının ardından KADEM  İl Temsilcisi Zeynep Ayşe TAŞ "40 yılı aşkın süredir devletin içerisinde virüs gibi yayılan örgüt dini kendine maske yaptı. Toplum, 17-25 ten sonra örgütün niyetini gördü. 15 Temmuz gecesi tam anlamı ile idrak etti. Önce vatandaş sonra Sivil toplum kuruluşu olarak üzerimize düşen  sorumlulukların fazla olduğunu belirten TAŞ , 15 Temmuz şuurunun kaybedilmemesi gerektiğini belirtti.
 
15 Temmuz Gazisi Ayla Aşkın "Darbelerle  çok bedel ödedik, bir daha bedel ödememek için sokağa çıktım. Her şeyi göze alarak Vatanım için evlatlarımın geleceği için çıktım. Bir daha olsa hiç tereddüt etmeden yine çıkar vatanım için elimden ne geliyorsa yaparım" diye o geceyi anlatan Aşkın , " 15 Temmuz'a kontrollü darbeydi diyenlere hakkımı helal etmiyorum " dedi.
Söyleşinin ardından sergi açılışı gerçekleştirildi.
 
 

Kaynak : Haber merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...