Tügva”dan bir ilk

Türkiye Gençlik Vakfı Antalya İl Temsilciliği “İşin Ehlinden” eğitim programlarının ilkine Asat Genel Müdürlüğü’nde Etkili İletişim ve Hitabet konferansı ile başladı.

Güncel 19 Haziran 2017 13:20
Tügva”dan bir ilk
-A +A

Türkiye Gençlik Vakfı Antalya İl Temsilciliği “İşin Ehlinden” eğitim programlarının ilkine Asat Genel Müdürlüğü’nde Etkili İletişim ve Hitabet konferansı ile başladı.

Asat Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşen eğitim, Türkiye Gençlik Vakfı Antalya İl Temsilciliği’nin Çalışan Gençlik Koordinatörlüğü tarafından düzenlendi.

Eğitim ve öğretim hayatını bitirmiş çalışan gençliğe yönelik ahlâk, kültürel gelişim ve maneviyat odaklı çalışmalar yürüten Tügva Çalışan Gençlik Koordinatörlüğü, Türkiye Gençlik Vakfı’nın benimsediği değer ve düşünceleri çalışan gençliğe aktaracak ve bununla birlikte vakfın hedeflerine ulaşmasını sağlayacak stratejileri oluşturmak, geliştirmek, ilgili projeleri ilgili makamlara sunmak amacıyla çalışmalar yapmayı amaçlamaktadır.
Tügva Antalya ile Akdeniz Üniversitesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde tüm özel ve kamu kurumlarında gerçekleştirilmesi planlanan eğitim program serisinin ilki, Asat Genel Müdürlüğü’nde Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr.İsmail Ayşad Güdekli’nin Etkili İletişim ve Hitabet konferansıyla başladı. Konferans Asat İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı koordinesinde 50’şer dakikadan oluşan 2 ders halinde gerçekleşti.

Konferans Yrd.DoçDr.İsmail Ayşad Güdekli’nin konuşmaya başlamadan önce il olarak konuşma planının yapılması gerektiğinin, güven duygusu ile tüm korkuların yenilebileceğini bilgisini aktardı. Öğretim görevlisi İ.Ayşad Güdekli, hangi konuda konuşulacağının daha önceden planlanmasın ve konuşmanın ezber yapmadan, doğal olmasının öneminden bahsetti.
Etkin, etkili iletişim için iletişim kurulun kişi ve kişiler ile göz teması kurulması, konuşma sırasında kullanılabilecek bilgiler veren Güdekli, beden dilinin oluşturduğu öğelerden de bilgiler verdi.
Konferans sonunda Türkiye Gençlik Vakfı Antalya İl Temsilcisi Levent Ortak, desteklerinden dolayı Akdeniz Üniversitesi’ne, Yrd.Doç.Dr.İsmail Ayşad Güdekli’ye ve Asat Genel Müdürlüğü’ne teşekkürlerini ileterek “İşin Ehlinden” eğitim programlarının devam edeceğini söyledi.

Kaynak : Haber Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...