TURİZME RAMA'ZAM' AYARI

BAYRAM TATİLİNE ÇIKACAK VATANDAŞLARA KÖTÜ HABER

Güncel 15 Haziran 2017 16:24
TURİZME RAMA'ZAM' AYARI
-A +A

Turizmci, bayram için artan talebi görünce zam düğmesine bastı. Tatil sezonuna denk gelen Ramazan Bayramı'nı turistik yörelerde geçirmek isteyen tatilciler otellere akın edince bunu fırsat bilen oteller bayrama özel fiyatlarını arttırma yoluna gittiler.
Ramazan Bayramı'nın yurtdışı turizminin en yüksek olduğu döneme denk gelmesi turizmcilerin ekmeğine yağ sürdü. Bayram öncesiyle ve bayram fiyatları arasındaki fark yüzde 95’i buldu. 24-27 Haziran tarihleri arasındaki Ramazan Bayramı'nın okulların da kapandığı döneme denk gelmesiyle, sahil kentlerindeki otellere talep patlaması yaşandı. Turizmciler, talebi görünce fiyatlarını değiştirmek için hiç vakit kaybetmedi. 4 günlük tatili değerlendirmek isteyenlerin karşısına yüzde 95'e varan zamlı tarifeler çıktı.

(
Başaran Ulusoy )

TURİZME "BAYRAM" GELECEK
Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Hakan Duran, Ramazan Bayramı'nın turizm sezonundaki en yüksek sezon olarak da adlandırılan döneme denk gelmesinin fiyat artışlarının öne alınmasına neden olduğunu aktardı. Rusya ve Ukrayna pazarlarından ciddi talep olduğunu işaret eden Duran, Avrupa pazarında da hareketliliğin yaşandığını vurguladı. Bayram nedeniyle çok ciddi yoğunluk olduğuna dikkat çeken Duran, 23 Haziran'dan itibaren fiyatlarda artış olabileceğini dile getirdi. 

HEDEF YÜZDE 100 DOLULUK
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, yaz sezonunun Ramazan Bayramı ile başladığını belirterek, bayramda otellerin doluluklarının yüzde 100'ü bulacağını söyledi. Geçen yıl açılmayan otellerin birçoğunun bu yıl kapılarını açtığını da aktaran Ayık, Avrupa'da son dakika satışlarının hareketlendiğini ve ilişkilerin düzelmesi halinde sezonun kasıma kadar uzayabileceğini ifade etti.

(
Hakan Duran) 

2016, TAKVİMDEN SİLİNDİ
Turizmde 2017 yaz sezonunun geçen yıla göre daha iyi geçeceğini düşündüklerini ifade eden Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy ise şu ifadeleri kaydetti:
"Rusya pazarının yeniden açılması, Ukraynalıların ülkemize kimlikle girmesine olanak sağlayan düzenlemenin devreye girmesi ve birçok farklı pazarda talebin yavaş da olsa yeniden canlanmaya başlaması, 2017 yaz sezonunun 2016 yılına göre daha iyi geçeceğine işaret ediyor. 2017 yaz sezonunda hem iç hem de dış pazar kaynaklı turizm hareketinin 2016'nın üzerine çıkacağını öngörüyoruz." 


(Osman Ayık)

Kaynak : Faruk ÇELİK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...