SICAK HABER

TÜRKİYE'NİN YÜZ AKI

ESKİ BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NDAN ALANYA’YA ÖVGÜ…

Güncel 9 Haziran 2017 17:48
TÜRKİYE'NİN YÜZ AKI
-A +A

Eski başbakan ve Ak Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Ramazan dolayısıyla yakınlarını ziyaret için Antalya'nın Alanya İlçesine geldi. Davutoğlu, Türkiye'nin en büyük ilçelerinden Alanya'nın il olmak için bütün özellikleri taşıdığını söyledi.
Alanya' Öğretmenevi'nde dün gece partililerle buluşan Ahmet Davutoğlu, dün cuma namazını Kuyularönü Camii'nde kıldı. Cami çıkışında Ahmet Davutoğlu'na cemaat büyük ilgi gösterdi. Alanya ile atalarından bağı olduğunu belirten Davutoğlu, “Bildiğiniz gibi Toroslar'da Taşkent doğumluyum. Konya ile ne kadar ilişkimiz varsa Alanya ile o kadar ilişkimiz var. Annem tarafı da Alanya kökenli. Babam uzun yıllar burada çalıştı. Biraz önce camide musafaha yaparken geçen hemen hemen herkes baba, ata dostuydu. Dolayısıyla bir sıla-i rahim gibi Ramazan'da Antalya'daki Konyalı hemşerilerimiz bir iftar için davet etmişlerdi. Antalya'ya iftara geçmeden önce sahuru Alanya'da geçirdik. Bütün Alanyalılara teşekkür ediyoruz" dedi. 

“ALANYA’DA İL VASFI VAR”
Sahurun ardından bugün de cuma namazı için ilçede kaldığını belirten Davutoğlu, Türkiye'nin en büyük ilçelerinden Alanya'nın il olmak için bütün özellikleri taşıdığını söyledi. Davutoğlu, şunları söyledi:
"Onun için Alanya'ya devlet üniversitesinin açılması, özellikle Toroslar'dan Alanya'ya inen yolun açılması hem Dışişleri Bakanlığım hem de Başbakanlığım döneminde yakından takip etmiştim. Bugün bir taraftan da arkadaşlardan projelerle ilgili ilerlemeler konusunda bilgi aldım. Biz bu dağların, toprakların çocuğuyuz. Alanya, Türkiye'nin yüz akı. Turizme verdiği destek, buraya gelen herkes Alanya'nın misafirperverliğini bilir. Alaiye, Selçuklu devletinin kalesidir. Bir anlamda denize açılan kapısıdır. Bu anlamda Konya ile Antalya, Taşkent ile Alanya arasında biz hiçbir zaman fark gözetmedik. Bugün burada gördüğüm hemşerilik muhabbetinden, herkesin gösterdiği yakın kardeşlikten, dostluktan tekrar mutlu oldum. Allah, Alanyamızı, Türkiyemizi aziz eylesin."
Konuşmasının ardından Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, iftar programına katılmak için Antalya'ya gitti. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...