ÜLKELER FARKLI DÜNYALAR AYNI

UKRAYNALI YETİM YÜREKLER, ANTALYA'DA TATİL YAPACAK…

Güncel 11 Haziran 2017 18:34
ÜLKELER FARKLI DÜNYALAR AYNI
-A +A

Ukrayna'da yaşayan şehit ve gazi çocukları, Ukrayna Ailesi Derneği ve Ukrayna Büyükelçiliği’nce yürütülen sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Antalya’ya geldi. Çocuklar, turizm cenneti Antalya’da tatil yaparken, aynı zamanda Türk Kültürünün güzelliklerini de tanıma fırsatı yakalayacak.
Antalya’da bulunan Ukrayna Ailesi Derneği ve Ukrayna Büyükelçiliği tarafından organize edilen “Yaratıcı Atölye Kültür ve Eğitim Projesi” kapsamında, Ukrayna'da yaşayan şehit ve gazi çocukları, Antalya’ya davet edildi. Ukrayna Ailesi Derneği Başkanı Vita Mykhaylova, Türkiye’ye giriş yapan çocukları, Antalya Havalimanında karşıladı. Ukrayna’nın farklı bölgelerinden gelen 12 kişilik grup, 10-21 Haziran tarihleri arasında Larissa Hotel Beldibi’nde konaklayacak. Yaşları 10-16 arasında değişen çocuklara, Viktoriia Honchar ve Oleksandra Syrotenko isimli 2 yetişkin sorumluluk edecek. Çocuklar, tatilin keyfini yaşarken, aynı zamanda Türkiye'yi ve Türk kültürünü tanıma fırsatı yakalayacak.

TÜRK KÜLTÜRÜNÜ TANIYACAKLAR
Çocukları turizm kenti Antalya’da misafir etmenin heyecanını yaşadıklarını kaydeden Mykhaylova, "Onlar için çok güzel ve dopdolu, eğlenceli bir
program hazırladık" diye konuştu. Mykhaylova, Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçiliği ile birlikte gerçekleştirdikleri proje kapsamındaki etkinlikler sayesinde Türk kültürünün tanıtılacağını vurguladı.

İSİMLERİ FARKLI, ACILARI AYNI
Türkiye kültürünü ve Antalya’nın daha iyi bir şekilde tanıtımını sağlayacak her türlü yardıma açık olduklarını belirten Ukrayna Ailesi Derneği Başkanı Vita Mykhaylova, şu ifadeleri kaydetti:
“Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilimde yaşamını yitiren Ukraynalı şehitler ile gazilerin çocuklarına psikolojik destek olabilmek ve onları bir nebze mutlu edebilmek adına bu projeye sahip çıktık. Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği, Ukraynalı sivil toplum örgütü "Poltava Tabur" ve biz Ukrayna Ailesi Derneğinin ortaklaşa düzenlediği bu organizasyona Antalya Büyükşehir Belediyemiz de destek vermiştir.

YAVRULARIMIZ BAŞ TACIMIZ
“Ana sponsorluğunu üstlendiğimiz bu çalışma ve motivasyon kampında çocuklarımıza Türkiye kültürünü ve Antalya’mızı tanıtmak için heyecanlıyız. Anavatan toprağımızı korumak için canlarını ortaya koymuş askerlerimizin bize emanet edilmiş yavrularına minnet duygularımızı sunabilmek için çabalıyoruz. Bu amaçla bize destek veren, katkı sağlayan sponsorlarımıza teşekkürlerimizi sunarız”

Ukrayna’ya, Türkiye daveti
İki ülke arasındaki pasaportsuz seyahate de değinen Vita Mykhaylova, Ukrayna’da yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle Türkiye’ye gelen turist sayısında azalmalar olsa da yeniden sayının artmaya başladığını aktardı. Mykhaylova, özellikle de pasaportsuz kimlik kartıyla seyahatin önünün açılmasının iki ülkeye ziyaret açısından büyük önem taşıdığını vurgulayarak, bu kolaylığın ardından tüm Ukrayna vatandaşlarını Türkiye’ye tatile davet etti.

Faruk ÇELİK
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...