ULUSLARARASI ANTALYA FİLM FESTİVALİ'NE ÇİRKİN BOYKOT

Uluslararası Antalya Film Festivali’ni gölgelemeye çalışan bir takım zihniyet, karalama kampanyasına kaldığı yerden devam ediyor.

Güncel 11 Ekim 2017 17:19
 ULUSLARARASI ANTALYA FİLM FESTİVALİ'NE ÇİRKİN BOYKOT
-A +A

Akdeniz Üniversite öğrencileri, bu saygısızlığı milli yerlilik kılıfıyla örtmeye çalışanların tutumunu 'Vandalizm' (tahripçilik) olarak gördüklerini ifade ettiler.Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Konseyi üyeleri, bu yıl 54’üncüsü düzenlenecek Uluslararası Antalya Film Festivali’nden kaldırılan ‘ulusal’ kategorisine yönelik eleştirilere tepki gösterdi. Antalya Kültür Merkezi (AKM) önüne Gelen Akdeniz Üniversitesi öğrencileri, basın açıklaması yaptı.

ANTALYA HALKINA SAYGISIZLIK
Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Muhammet Fatih Özel, “Uluslararası Antalya Film Festivalimizde ulusal yarışmanın uluslararası yarışma ile birleşmesi sonucunda Türk sinemacılarının uluslararası sinemacılarla aynı kulvarda, hem de Antalya’da kendi evinde yarışacağına sevineceğini düşünürken bir anda şehrimizin, Antalyalıların festivalini boykot edeceklerini hatta Antalya halkına saygısızca bir tutumla İstanbul’da korsan paralel bir festival organize edeceklerini öğreniyoruz. Meslektaşlarınıza Antalya’ya gitmeyin diye mahalle baskısını Antalyalılara da yapabileceğinizi mi sanıyorsunuz” dedi.

VANDALLARA GÜN DOĞDU
Özel, konuyla ilgili olarak açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Bu saygısızlığı milli yerlilik kılıfıyla örtmeye çalışanların Türkiye’ye gelecek yabancı konuklara, “Türkiye’ye gelmeyin” diye mektuplar yazarak baskı kurmaları oksimorondur, tutarsızlıktır. Bir taraftan ulusal yarışma kalktı, hani milli ruh diyeceksiniz, diğer taraftan Antalya’mızda misafir edeceğimiz, şehrimizin ve ülkemizin tanıtımına katkı sağlayacak dünyaca ünlü yıldızlara, “Sakın Türkiye’ye gelme ha!” diye baskı yapacaksınız. Biz sizin yaptığınız korsan paralel girişimizde gelenek ve ulusalcılık kaygınız olmadığını gayet iyi görüyoruz. Okuduğumuz, yaşadığımız ve belki öleceğimiz bu şehre bu saygısızlığı yapma hakkını nereden buluyorsunuz. Bu vandallıktan vazgeçin. Bu şehirden özür dileyin.”


Yıldız ÇİÇEK, Fotoğraf: Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
KADINLARIN GÜCÜ ADINA

KADINLARIN GÜCÜ ADINA

15:41 17 Temmuz 2018
Yerel basına tam destek

Yerel basına tam destek

15:56 12 Temmuz 2018
Hastane eve geliyor

Hastane eve geliyor

15:04 13 Temmuz 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...