UNUTMADIK VE UNUTMAYACAĞIZ

15 Temmuz etkinlikleri İHA fotoğraf sergisi ile başladı. Sergide konuşan başkan Türel, “15 Temmuz Türk milletinin yazdığı önemli destanlardan bir tanesidir. Unutmadık ve tabii ki unutmayacağız” dedi

Güncel 10 Temmuz 2017 15:51
UNUTMADIK VE UNUTMAYACAĞIZ
-A +A

15 Temmuz etkinlikleri İHA fotoğraf sergisi ile başladı. Sergide konuşan başkan Türel, “15 Temmuz Türk milletinin yazdığı önemli destanlardan bir tanesidir. Unutmadık ve tabii ki unutmayacağız” dedi
 
DESTANSİ DİRENİŞ
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve İhlas Haber Ajansı’nın (İHA),  15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan fotoğraf sergisi Cumhuriyet Meydanı Açık Sergi Alanı’nda törenle açıldı. Açılışa Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
 
HEP RAHATSIZ ETMİŞ
Törenin açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, hafta boyunca 15 Temmuz destanını çeşitli etkinliklerle hatırlatacaklarını ifade ederek; “Öncelikle İHA’ya böyle bir sergi hazırladığı için teşekkür ediyorum. 15 Temmuz Türk milletinin yazdığı önemli destanlardan bir tanesidir. Unutulmamalı, unutturulmamalıdır. Unutmadık ve tabii ki unutmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti devletinin önlenemez yükselişi her dönemde bir takım mahfilleri hep tedirgin etmiş rahatsız etmiş” dedi. Türkiye üzerinde oyun oynamak isteyenlere en güzel cevabın demokrasi ile verildiğinin altını çizen Türel, şöyle konuştu, “Demokrasiye sahip çıkmayı bugün hatırlayıp yarın unutamayız. İşte o yüzden Yenikapı ruhu diye ifade ettiğimiz husus gerçekten Türkiye üzerinde demokrasi oyunu oynamak isteyenlere güzel bir cevaptı. Bunu bu ülkenin geleceği için korumamız lazım.”
 
İŞGAL PROVASIYDI
“Demokrasi olmazsa siyaset olmaz” diyen Türel, “O yüzden 15 Temmuz’da demokrasiye yapılmaya çalışılan darbe girişimi aslında öncekilerden daha farklıydı. Bir işgal provasıydı. Demokrasi akamete uğratılmak suretiyle aynı Kurtuluş Savaşı öncesindeki gibi bu ülke bölünüp parçalanarak, farklı coğrafyalara kavuşturulmak istendi. Ama başaramadılar, başaramayacaklar çünkü bu milletin büyüklüğünü bu hesapları yapanlar her zaman hatırlamakta zorlanıyorlar, bu millet bunu çok güzel bir şekilde hatırlatıyor. Tabi 15 Temmuz, halkın iradesinin tankların üzerinde tecelli ettiği bir gündür. Bu büyük millete ne yapsak azdır diye onun için söylüyoruz” ifadelerini kullandı.
 
MEDYANIN ÖNEMİ
15 Temmuz’da milletin iradesinin ortaya konmasında en önemli etkenlerden birinin de medya kuruluşları olduğunu belirten Menderes Türel, “O yüzden özeli ile devleti ile medya kuruluşlarına yapılmaya çalışılan girişimlerde de medyanın dimdik ayakta durması, İhlas Haber Ajansı ile birlikte bütün basın kuruluşlarının başta Sayın Cumhurbaşkanımızın halkı sokağa davet eden konuşmasını canlı yayınlaması, oyunun bozulduğu an olmuştur. O yüzden ben bu hassasiyeti gösteren bütün medya kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Eğer Sayın Cumhurbaşkanımız medya aracılığı ile halkımıza ulaşamayıp o mesajları gönderemeseydi belki bugün çok daha farklı konumda bir Türkiye’yi hep beraber üzülerek izliyor olurduk. O yüzden 15 Temmuz haftamızı bu ve benzeri etkinlikleri kutlayacağız. Unutmayacağız. Unutturmayacağız” şeklinde konuştu.
Serçin ÇILDIR
 


 Açılış kurdelesinin kesilmesini ardından Vali Münir Karaloğlu, Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve katılımcılar 15 Temmuz hain darbe girişiminin yaşandığı geceye ait 60 fotoğraf karesinden oluşan sergiyi gezdi. 
 
 


Vali: Demokrasi zaferi ile uyandık
 
Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise, serginin 15 Temmuz etkinliklerinin açılışı niteliğinde olduğunu ifade ederek, “İhlas Haber Ajansı ve Büyükşehir Belediyemizin bu fotoğraf sergisi, 15 Temmuz etkinliklerimizin ilki oldu. 15 Temmuz gecesi milletimizin muhteşem bir direnişi söz konusuydu. Bir demokrasi zaferi ile Türkiye 16 Temmuz sabahına uyandı” diye konuştu.

 

 
Köse: İHA’yı Tebrik ediyorum
 
Törene katılan AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse de 15 Temmuz gecesi yaşananların gelecek nesillere aktarılmasının önemine değindi.  Köse, “15 Temmuz çok zor bir geceydi. O geceden kalan hatıraların bugün burada resmediliyor olması, gelecek nesillere aktarılabiliyor olması gerçekten çok büyük bir başarıdır. Ben basın mensuplarımızı, İHA’yı tebrik ediyorum” dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...